İl Müdürü yetiştiricilerle bir araya geldi

Iğdır'da mevcut meraların yetersiz ve verimsiz olmazı, yaz aylarının da kurak geçmesi sebebiyle her yıl hayvan yetiştiricilerinin birçoğu civar illerden kiralama yaparak hayvanlarını verimli otlaklara götürüyorlar. 

İl Müdürü yetiştiricilerle bir araya geldi
banner200
banner217

Iğdır İl Tarım ve Orman  Müdürü Özkan YOLCU ve beraberindeki Çayır, Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürü Mahmut TURAN, Tuzluca İlçe Tarım ve Orman Müdürü Kemal BİRGE ile Kars ve Artvin İllerinde kiralama yapan, İlimiz ekonomisinde ve gelişmesinde büyük pay sahibi olan konar-göçer hayvan yetiştiricilerimizi mevsimlik konaklama yerlerinde ziyaret ederek incelemelerde bulundu, yetiştiricilerimizle sohbetler edip dertlerini dinledi. Yaylacı yetiştiricilerimiz ziyaretten ötürü memnuniyetlerini dile getirerek, ‘dağ taş demeden buralara gelip bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz’ dediler.

Yayla ziyaretleri ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan YOLCU; “İlimiz hayvancılığı civar İllerin birçoğundan daha gelişmiş ve daha ileride olduğu için kendi meralarımız yetersiz gelmektedir. Büyük zahmet ve paralar harcayarak bu otlaklara hayvan götüren yetiştiricilerimizi gayret ve çabalarından ötürü tebrik ediyorum.

Tarım ve hayvancılık alanında İlimizde yapılan ve aynı zamanda yasal olan, Bakanlığımızın uygun gördüğü her çalışmaya desteğimiz sonuna kadar vardır. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak gerek hayvancımız, gerek çiftçimiz ve gerekse ticaretçimizin dürüst ve yasalara uygun olan, yapmakta oldukları işle ilgili Kurumumuza verdikleri beyanın dışına çıkmayan bütün işletmelerimizin her zaman yanında olacağız ve dertlerine ortak olacağız. Bu arada dürüst çalışan ve kendi ekmeğinin peşinde olan işletmelerimizin dışında kanunsuz işler de yapmak isteyenler çıkabilir. Bunlara da fırsat vermeyecek ve İlimizin adının kötüye çıkmaması için her türlü çabayı göstereceğiz” dedi.

İl Müdürü Özkan YOLCU, Yaylacılarımıza gösterdikleri kolaylıklardan ötürü Artvin İl Tarım ve Orman Müdürü Dursun OKUR ve Kars İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin DÜZGÜN’e de teşekkür etti.

              
                      

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
gülsen ayrılmaz
gülsen ayrılmaz - 1 yıl Önce

hayvan yetiştşrşciliği hakkında hiç bilgim yok fakat bu işe girişmek lstiyorum. öğrenilebilir mi. nasıl. teşekkür ederim.

banner151

banner251