İl müdürlükleri para basıyor!

İl müdürlükleri döner sermaye işletmeleri üzerinden para basıyor. Üreticiden tam 214 farklı kalemde hizmet bedeli alınıyor. Hizmet bedelleri, 0.50 kuruş ile 8 bin lira arasında değişiyor. 211 kalem olan hizmet bedeli en son 3 kalemin daha eklenmesiyle 214'e çıktı. Üretici ise İl müdürlüklerinin asli görevi olan hizmetler karşılığında her bir belge için ücret alınmasına tepki gösteriyor.

İl müdürlükleri para basıyor!
banner200
banner217

ÖZEL HABER

İl Müdürlükleri Döner Sermaye İşletmeleri 2016 Yılı Birim Fiyatları, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yayımlandı. 211 kalem olan hizmet bedeli, 'Kanatlı Hayvan Nakil Aracı Sürücüsü Yeterlilik Belgesi', 'Kanatlı Hayvan Nakil Araçları Onay Belgesi' ve 'Gübre Dağıtıcılık Belgesi'nin de eklenmesiyle birlikte 214'e çıktı.

HANGİ BELGEDEN NE KADAR ÜCRET ALINIYOR?

İl Müdürlükleri Döner Sermaye İşletmelerinde; gübre dağıtıcılık belgesi için 280 lira, hastalıklardan ari işletme sertifikası için 96 lira, büyükbaş hayvan kimliği için 0.50 lira, doğal çiçek soğanı menşei belgesi için 2 bin 270 lira, tarımsal amaçlı elektrik abonesi raporu için 50 lira ve destekleme başvurularında 10 lira alınıyor.

Bu ücretlerin her yıl güncellenerek artırılması üreticinin tepkisini çekerken, Bakan Çelik`ten, masa başında hazırlanan basit bir dosya veya belge için alınan ücretlere son verilmesini talep ediyorlar.

İl Müdürlükleri Döner Sermaye İşletmeleri 2016 Yılı Birim Fiyatları için TIKLAYIN

YORUM EKLE
YORUMLAR
İNSAF
İNSAF - 5 yıl Önce

GENEL BÜTÇEDEN MAAŞ AL, GENEL BÜTÇEDEN ELEKTRİK HARCA, GENEL BÜTÇEDEN İNTERNET KULLAN, GENEL BÜTÇEDEN A4 KAĞIT AL.SONRA DÖNER SERMAYEDEN BİR PASAPORT, BİR İŞLETME TESCİL BELGESİ ÇIKTISI AL VE BUNU ACAYİP FİYATLARLA ÜRETİCİYE SAT. SONRA DA DÖNER SERMAYE GELİRİNİN AZ KISMINI MALİYEYE GÖNDER, GERİSİNİ PERSONELE DAĞIT ADALETE BAK.....
BİRLİKLER 3 KURUŞ PARA KESİYOR DİYE AVAZ AVAZ BAĞIRANLAR NEREDE?????

il müdürlükleri
il müdürlükleri - 5 yıl Önce

vay sayın bakan acil i tarım lmüdürlüklerini de kapatsın ne bu böyle

devletin yeri
devletin yeri - 5 yıl Önce

maaşi veren devlet hizmeti veren devlet bedeli ödeyen devlet ama devlete devlet yapan vatardaş verği ödeyen vadandaş peki vadardaşın tutuğu adamlar ve hizmetler niye bedel alınyor zaten çiftçi aç yazık yav ..

personele dağıtılan döner serm
personele dağıtılan döner serm - 5 yıl Önce

Döner sermaye üzerinden dağıtılan yıllık kar payı personele dağıtılıyor ancak bir ay sonraki maaşından tekrar kesiliyor.Devlet denge tazminatı verdiği için dağıtılan kısım cebe girmeden çıkıyor birde üstüne bu para hesabınıza yattı diye gelir vergisi matrahını yükselterek vergi dilimini artırıyor. Personelin bu parayı istediği yok. sayglarımla

Döner sermayeli Kıyak   Memur
Döner sermayeli Kıyak Memur - 5 yıl Önce

İl Müdürlüklerinde, Makine ikmal test merkezinde,Zirai Mücedele araştırma müdürlüklerinde her yıl Ocak ayında Döner Sermayeden memur kadrosunda olanlara para dağıtılmakta.Döner Sermaye Parasını fazla alalım diye izne bile çıkmamaktalar müdürlükler zorunlu harcamaları (personel yemeği vb gibi) kısmaktalar. Bakanlıkta çalışan memurların ve diğer bakanlıklarda döner sermayede çalışan memurların günahı ne. Sayın Bakanım bu olaya bir el atın hersene döner sermayeden memurların hak etmediği para alma olayını lütfen kaldırın.Yetim hakkını korumuş olacaksınız.Bir inceletin olayın vehametini göreceksiniz.saygılarımızla 15 yıl önce çıkan bir genelge ile almaktadırlar.Bu genelge ortadan kaldırılsın.

Kapatın veya birleştirin(!)
Kapatın veya birleştirin(!) - 5 yıl Önce

Birlikler hizmet bedeli aidat alıyor, veya her konuda birlik var birleştirelim mantığına katkı; il ve ilçelerde çok il müdürlüğü var. tarım , milli eğitim, çevre ve adını sayamadığımız il ve ilçe müdürlüğü enflasyonuna son her il ve ilçede tek il müdürlüğü olsun.

banner151

banner251