Hırsızlıkta TARSİM kapsamına alındı

Bingöl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Solhan ve Genç ilçelerinde, 'Tarımsal Sigortalar' hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

banner247
Hırsızlıkta TARSİM kapsamına alındı
banner200
banner217

Bingöl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Solhan ve Genç ilçelerinde, 'Tarımsal Sigortalar' hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi. İlçe Bazlı Kuraklık Verim Sigortası hakkında bilgi veren Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi (TARSİM) personelleri; “Değişen iklim şartları, frekansı ve şiddeti artan doğal afetler ve riskler nedeniyle tarımsal faaliyetler son yıllarda önemli ölçüde etkilenmekte ve üreticiler için TARSİM giderek önem kazanmaktadır. Başta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız ve Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı olmak üzere ilgili tüm tarafların kıymetli destekleri ile hayata geçirilen yeni uygulama ile üreticilerimiz, buğday ürününü, kuraklık, don, sıcak rüzgar, sıcak hava dalgası, aşırı nem, aşırı yağış risklerinin yol açtığı verim kaybına karşı güvence altına alabiliyor. Kuraklık Sigortasında buğdayda dane, tohumluk ve sap unsuru teminat kapsamında olup, poliçe priminin yüzde 60'ını devlet tarafından karşılanacak" denildi.

Toplantıda bilgi veren TARSİM personelleri, “Bitkisel üretim sürecinde meydana gelebilecek don zararı, çiçeklerde don zararı, hayvanlarda da hırsızlık olayları TARSİM kapsamına alındı" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Bingöl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151