Gümüşhane’de genç çiftçilere destek devam ediyor

Gümüşhane'de, genç çiftçilere hazırladıkları projeler kapsamında destek ödemeleri devam ediyor.

Gümüşhane’de genç çiftçilere destek devam ediyor
banner200
banner217

Gümüşhane Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Edip Birşen, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Mehmet Yanar, İl proje sorumluları ve teknik personellerle birlikte genç çiftçi Tuğba Acun Pehlivan'nın, hayata geçirdiği proje ile ilgili yapılan çalışmalarını yerinde inceledi.

Birşen, "500 metre kare alanda iki adet plastik örtülü çelik konstrüksiyonlu tünel sera yapılmıştır. Bu seralarda üretilen ürünlerin daha yüksek fiyatla satıldı. Erken ilkbahar ve geç sonbahar aylarında piyasaya ürün çıkartılarak çiftçinin daha çok para kazanması hedefine böylece ulaşılmış olacaktır. İlimizde bundan sonraki hedef üretim sezonunu tam yıla yayabilmek ve örtü altı yetiştiriciliğini yaygınlaştırılabilmektir. İlimizde seracılığın yaygınlaştırılması adına yapılan bu projelerin ilimize ve üreticilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum" dedi.

Genç çiftçiyi göstermiş olduğu girişimlerinden dolayı tebrik eden İl Müdürü Edip Birşen, daha sonra genç çiftçiye temsili 30 bin TL'lik destekleme çekini teslim etti.

YORUM EKLE
banner151

banner251