" />

Gümüşhane’de ‘Besi Sığırcılığı’ kursu başladı

Gümüşhane Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen, "Besi Sığırcılığı" kursu başladı.

Gümüşhane’de ‘Besi Sığırcılığı’ kursu başladı
banner282

Gümüşhane Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen, "Besi Sığırcılığı" kursu başladı. Gümüşhane Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, kursla ilgili bir açıklama yayımladı:

“Kursta, Veteriner Hekim Hamza Özdener tarafından, süt sığırlarında bakım ve besleme, sığır barınakları, sağım teknikleri, süt verimini etkileyen faktörler, damızlık seçimi, hayvan hastalıkları ve korunma yöntemleri besi sığırı işletmelerinin planlaması, besi sığırcılığında mekanizasyon, besi sığırlarının beslenmesi, besi sığırcılığında sürü yöntemi, besi sığırlarında sağlıklı ve kaliteli kırmızı et üretimi, hastalık ve zararlılarla mücadele ile yem bitkileri yetiştirme konularında üreticilerimiz bilgilendirilecek. Teorik bilgilerin verilmesinin ardından kursun bitiminde sınavda başarılı olan kursiyerlere Katılım Belgesi verilecektir."

Kaynak: Gümüşhane Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE