Gıda kontrol hizmetleri filosuna donanımlı 2 yeni araç

İzmir'de Gıda Denetim çalışmalarının kalitesinin artırılması amacıyla, araç envanterine 2 yeni araç daha ilave edildi. İzmir İl Müdürlüğü Döner Sermaye Saymanlığı bütçesinden satın alınan 5+1 panel araçlar, frigofrik donanım ve modern ekipman kapasitesine sahip.

Gıda kontrol hizmetleri filosuna donanımlı 2 yeni araç
banner200

Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün "Resmi Kontrol, Gıda ve Yem Numunesi Alma Hizmetlerinin İyileştirilmesi Projesi" kapsamında alınan araçların teslim töreni İl Müdürlüğünde yapıldı. Bornova ve Konak İlçelerinde hizmet verecek araçların anahtarlarını İzmir İl Müdürü Ahmet Güldal İlçe müdürlerine bizzat teslim etti.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Güldal, "Bugün gıda denetim çalışmalarımıza katkı sağlamak amacıyla araç envanterimize 2 yeni araç daha katılıyor. Tam donanımlı olan bu araçlar, -18 ve +4 C dereceli soğutma dolapları ve teknik ölçüm cihazlarıyla, gıda denetiminin daha dikkatli daha kayıt altında daha izlenebilir daha sağlıklı bir şekilde yürütülmesini temin edecek. Denetimlerde alınan numunelerin laboratuvarlara daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde ulaştırılmasını sağlayacak. Bornova ve Konak ilçelerinde hizmet verecek bu araçlarla gıda denetim görevlilerinin performanslarının ve hizmet kalitelerinin yükseleceğine inanıyorum" dedi.


TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 17:27
YORUM EKLE
banner151

banner251