Genç Çiftçi Projesinde hibe destekleri devam ediyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan “Genç Çift Projesi' kapsamında Kırklareli'nde, üçüncü yedek listede yer alan ikisi kadın, üç genç çiftçiye, 30 bin TL'lik hibe desteği verildi.

Genç Çiftçi Projesinde hibe destekleri devam ediyor
banner282

Kırklareli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi 2016/16 tebliği hükümleri gereğince, İl Proje Değerlendirme Komisyonu tarafından ilimiz genç çiftçi projelerinin değerlendirilmesi sonucunda yedek listeden asil listeye alınıp, hibe almaya hak kazanan genç çiftçiler ile 24/08/2016 tarihi itibariyle sözleşme imzalanma süreci sona ermiştir. Bu nedenle yedek listeden, asil listeye alınıp da sözleşme imzalamayanların yerine tekrar yedek listeden hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazananlar İl Proje Değerlendirme Komisyonu kararına bağlanarak genç çiftçi sistemi üzerinden belirlenmiştir. Yapılan değerlendirme işlemleri sonucunda ilimiz için belirlenen liste ekte yayınlanmış olup, ilçe müdürlüğünüzün ilan panolarında 01/07/2016 – 07/09/2016 tarihleri arasında (5 iş günü) ilan edilmesi ve 08-21/09/2016 tarihleri arasında da (5 iş günü) hibe sözleşmesi imzalamaları gerekmektedir" denildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 5 yıl Önce

Devlet hibe programlaribi gozden gecirmeli 10 danasi olan yanina 4 5 tane daha koyuyor. Genc gercekten ihtiyac sahibi bir cok ciftci genc yana yakina sermaye arsa ariyor.