Eskişehir'de bitki koruma ürünleri ile ilgili toplantı yapıldı

Eskişehir'de 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu’na bağlı olarak  "Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Depolanması Hakkında Yönetmelik (2019/30685)" ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Eskişehir'de bitki koruma ürünleri ile ilgili toplantı yapıldı
banner200

Eskişehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Kütahya Yolu Hizmet Binasında gerçekleşen toplantıya Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Naci CERAN, Teknik personeller ile İlçelerde görevli konu sorumluları katıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Emine Sever, konuyla ilgili yaptığı açıklamada;

2011 tarihli yönetmelik kapsamında İl Müdürlüğümüz Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen faaliyetler, 13.02.2019 tarihinde Resmi Gazete ’de yeni yönetmeliğin yayımlanmasıyla değişikliğe uğramıştır. Yayımlanan yeni yönetmelikle yapılan değişikliklere uyum sağlamak ve bilgilendirme amaçlı bu toplantı düzenlenmiştir.

Söz konusu Yönetmelik hükümlerine göre yapılacak olan iş ve işlemlerle ilgili olarak bitki koruma ürünlerinin kontrolünde görevli kişilerin kayıt altına alınması, bu konuda kurumsal hafızanın korunması ve güçlendirilmesi, uygulama birlikteliğinin sağlanması, kontrollerde görevli kişilerden kaynaklı uygulama hatalarının önüne geçilmesi, hızlı iletişimin sağlanması, yapılan eğitim ve bilgilendirme toplantılarından en üst seviyede verim alınması amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda yayımlanan yönetmelik gereği değişikliklerin son tamamlanma tarihi 13 Şubat 2020 olduğundan bu tarihe özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çok komik
Çok komik - 2 yıl Önce

Habermi bu şimdi.. Bunlar illerde hergün yspılan rutin eğitim toplantıları... Tarımdan haber verin..

banner151

banner251