Elazığ hibe desteklerinde 42 il içerisinde ilk üçe girdi!

Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun 42 ilde kullandırdığı hibe desteklerinde Elazığ'ın ilk üçte yer aldığını duyurdu.

Elazığ hibe desteklerinde 42 il içerisinde ilk üçe girdi!
banner200

IPARD Programı Teknik Destek Tedbiri kapsamında üç gün sürecek IPARD Programı Teknik Destek Tedbirleri kapsamında düzenlen Sektörel Tanıtım Toplantısının birincisi, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu toplantı salonunda gerçekleştirilirken, ikincisi Park Dedeman Otelde gerçekleştirildi.

Toplantıya İl Tarım Müdürü Turan Karahan, TKDK İl Koordinatörü İbrahim Sertaç Yılmaz, Şube Müdürleri, Bakanlığımız Yönetim Otoritesinden; Ahmet Çeliker, Gökhan Çengel, STK Temsilcileri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile TKDK personeli katıldı.

Toplantıda konuşan İl Müdürü KARAHAN; " Avrupa Birliği fonlarını, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, 42 ilde etkin ve verimli bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. 42 il içerisinde hibelerden en fazla yararlanan üç il içerisinde Elazığ da var. İlimize verilen hibe desteklerinde ilk sırayı su ürünleri sektörü alırken, diğerlerini zanaatkârlık ve el sanatları ile makine parkları oluşturmaktadır. Toplantı sonunda sektör temsilcileri ve uzmanlarının oluşturacağı rapor sayesinde ilimizin desteklemelerden en üst seviyede faydalanmasını sağlayacağız" dedi.

Toplantıda; Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme başlığı altında yer alan Makine Parkları, Zanaatkârlık ve Katma Değerli Ürünler ile Su Ürünleri Yetiştiriciliği sektörlerine yönelik konularda istişare edildi.

Toplantının üçüncü günü, İl Müdürlüğü toplantı salonunda peynir üreticilerine, Keban İlçesinde de su ürünleri yetiştiricilerine yönelik olarak devam edecektir.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251