Domates yetiştiriciliği hakkında kurs aldılar

Kahramanmaraş'ın Baydemirli mahallesi çiftçilerine Tıbbı Aromatik Bitki yetiştiriciliği ve Domates yetiştiriciliği hakkında çiftçi eğitim kursu gerçekleştirilerek, kursta başarılı olan kursiyerlere sertifikalarını İl Müdürü İhsan Emiralioğlu takdim etti.

banner255
Domates yetiştiriciliği hakkında kurs aldılar
banner200

Sertifika töreninde açıklama yapan İl Müdürü İhsan Emiralioğlu: siz değerli çiftçilerimizin düzenlenen kurslara göstermiş olduğu yoğun ilgiden dolayı teşekkür ediyorum diyen Emiralioğlusiz üreticilerimizin talepleri bizim için önemli dedi.

İlçe Müdürü Şeref Yurdagül ise: tıbbi Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak hizmeti ve eğitim ön planda tutuyoruz bu kapsamda Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği ve Domates Yetiştiriciliği gibi birçok konuda çiftçi eğitim kursları ile çiftçilerimize hizmet etmeye çalışıyoruz diyen Yurdagül, emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum dedi.

Sertifikalarını alan çiftçiler düzenlenen kurslardan memnuniyetlerini dile getirerek, farklı konularda da eğitim kursları düzenlenmesi taleplerinde bulundular.

Çiftçi eğitim kursları kapsamında çiftçilere Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursu 168 saat(21 gün) olup 32 öğrenci katıldı.Kurs öğretmenleri M. Serkan Bandırma ve Navruz Kalkan Yıldız kurs süresince öğrencilere üretim teknikleri toprak hazırlığı, gübreleme, zirai mücadele, kültürel bakım ve yetiştiricilik konularında bilgiler verildi.

Domates Yetiştiriciliği kursu 192 saat (24 gün) olup 25 öğrenci katılımı ile gerçekleştirilen kurs öğretmenleri Nur Kuşçuoğlu ve Ercan Gökdaş kurs süresince öğrencilere üretim teknikleri, toprak hazırlığı, gübreleme, zirai mücadele, kültürel bakım ve yetiştiricilik konularında bilgiler verildi.

Kaynak: Kahramanmaraş Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251