Diyarbakırlılar büyük ilgi gösterdi

Kandillerde süt dağıtımının gelenek haline geldiği Diyarbakır'da, Berat Kandili vesilesiyle Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından Ulu Camii'nde süt dağıtımı yapıldı.

banner255
Diyarbakırlılar büyük ilgi gösterdi
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, Türkiye genelinde Berat Kandili vesilesiyle camilerde vatandaşa süt dağıtımı yapılması konusunda düzenlemiş olduğu organizasyon çerçevesinde, İl Tarım ve Orman Müdürlükleri tarafından 81 İl'de hem Berat Kandilini kutlamak hem de sağlık için önemli bir besin kaynağı olan sütün kullanımını teşvik etmek amacıyla 19 Nisan 2019 tarihinde camilerde süt dağıtımı gerçekleştirildi.

Diyarbakır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Diyarbakır İli Süt Üreticileri Birliği'nin katkılarıyla gerçekleştirilen süt dağıtımı etkinliğine; Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Mehmet Hüseyinoğlu, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Yılmaz,Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü, Necattin Gönç, Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü personelleri ile İl Müdürlüğü'nün birçok personeli katıldı.

Etkinlik kapsamında, kılınan namazı müteakiben Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüzce vatandaşların Berat Kandilleri kutlanarak, süt dağıtımı gerçekleştirildi.  Halkın ilgisinin oldukça fazla olduğu süt dağıtım etkinliği edilen duaların ardından sona erdi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
aslah bey
aslah bey - 1 yıl Önce

Tarımsal işgale uğrayan hazine arazilerinden alınan ecrimisiller fahis..bu nedenle çiftci ekliyor.bos kalıyor.bu araziler destekleme kapsamında bulunduğu köy mah nüfusuna kayıtlı toprağı olmayan çiftçiye şartsız.az ücretle veya bila bedel Ilçe tarım müdürlükleri kanalı ile verilerek ekonomiye kazandirilmali

banner151

banner251