Denizli’de, TİD hakkında bilgi verildi

Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Tarımsal İşletme Danışmanlık (TİD) programına ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenledi.

banner247
Denizli’de, TİD hakkında bilgi verildi
banner200
banner217

Toplantıya, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğünden Veteriner Hekim Mehmet Doğan, Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Nejdet Demir, Şube Müdürleri, 19 İlçe Müdürü ve her ilçeden ziraat mühendisleri ve veteriner hekimler katıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Denizli Tarımsal İşletme İl Danışmanı (TİD) Veteriner Hekim Mehmet Doğan tarafından, İşletme Bazlı yeni modelde çalışacak personelin eğitim ve yayım, hayvan sağlığı ve üretimi, bitki sağlığı ve üretimi, desteklemeler ve kontrolü, istatistik ve veri güncelleme konularında bilgi verdi.

Tarımsal İşletme Danışmanlık ilişkini yazılı bir açıklama yayımlayan Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı taşra teşkilatında yer alan il ve ilçe müdürlüklerinin daha etkin ve verimli çalışma yürütebilmesi amacıyla 'Tarımsal İşletme Danışmanı' olarak ifade edilen 'İşletme Bazlı' yeni bir çalışma modeline geçildi” denildi.

YORUM EKLE
banner151