Çorum Tarım İl Müdürlüğü ile Hitit Üniversitesi anlaştı!

Çorum Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Hitit Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

banner255
Çorum Tarım İl Müdürlüğü ile  Hitit Üniversitesi anlaştı!
banner200

Çorum Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan Eflaz Ermiş, kurumlar arasında yapılan protokol hakkında açıklamalarda bulundu. Ermiş, “Bilindiği gibi, kurum olarak İŞKUR ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığımız protokol çerçevesinde kırsal kesimde yaşayan, geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlayan, kendi ekonomik gücünü kazanamamış kadınlarımıza yönelik olarak alternatif ve gelir getirici üretim modelleri uygulatarak, kendi ekonomik kazançlarını elde etmelerini sağlamak amacıyla kadın çiftçilerin eğitilmesine yönelik kurslarımız devam ediyor" diye konuştu.

Müdür Ermiş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün imzaladığımız protokolle Üniversitemizin ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de destekleriyle eğitimlerimizin kapsamını genişletiyor ve İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunda alınan kararlar doğrultusunda kurslarımızın hedef kitlesini ve çeşitlerini arttırıyoruz. Protokol ile yapacağımız eğitimler neticesinde sürdürülebilir istihdam ve iş olanaklarını sağlayacak, göç olgusunu azaltacak, insanlarımızın sosyo ekonomik açıdan da gelişmesini sağlayacak ve istihdama katkı sağlamış olacağız."

Kaynak: Çorum Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251