Çorum’da Tarımda Kadınlara Destek

Çorum Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İŞKUR tarafından İskilip ilçesinde, kadınlara yönelik 'Peynir İmal İşçisi Kursu' düzenlendi.

banner255
Çorum’da Tarımda Kadınlara Destek
banner200

Çorum'un İskilip ilçesinin Kayaağzı köyünde tamamlanan 'Peynir İmal İşçisi Kursu'nda başarılı olan 24 kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle verildi. Çorum Gıda ve Hayvancılık Müdürü Erkan Elfaz Ermiş, "Bizler özellikle bayanlara yönelik kursları açarken Kursların süresinin uzun olması kursiyerlerin kurslara ilgisinin az olması gibi bazı endişelerimiz vardı. Ancak bayanlarımız bu endişelerimiz boşa çıkardı ve kurslarımızı ilgiyle ve aksatmadan takip ettiler" dedi.

Bayanlara yönelik olarak açılan tüm kurslarda başarı sağlandığının altını çizen Ermiş, "Kurslar sonunda bizler bayanlara yönelik vermiş olduğumuz bütün kurslarda başarılı olduğumuzu gördük. Bayanların uzun süren kurslarda ne kadar sebat gösterdiğini ve başarılı olduğunu gördükten sonra huzurunuzda onlara teşekkür etmek istiyorum" diye konuştu.

Tören sonunda katılımcılara, kursiyerlerin kurs boyunca öğrendikleri çeşitli peynirler, hazırlamış olduğu birbirinden lezzetli yöresel yemekler ve İskilip dolması ikram edildi.

YORUM EKLE
banner151

banner251