Çorum’da kursiyerlere sertifikaları verildi

Çorum Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile İş-Kur işbirliğinde açılan 'Örtüaltı Sebze Yetiştiriciliği ve Süt Sığırı Yetiştiriciliği' kursuna katılan kursiyerlere, sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Çorum’da kursiyerlere sertifikaları verildi
banner200

Sertifika dağıtım törenine, Çorum Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Erdem Kolabaş, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Arzu Özkader, Boğazkale İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Bakırcı, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Çorum Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Erdem Kolabaş, "Ülkemizde ve dünya'da yöresel ürünlere olan ilginin artması, gelişen bu sektörde bakanlık olarak sorumluluk alanımıza giren tarımsal ve hayvansal üretimin bilinçli olarak yapılması amacıyla, kırsalda yaşayan kadınlarımıza yönelik tarımsal konularda kurslar açarak kadınlarımızın eğitim almalarını sağlamaktayız. Ayrıca Boğazkale'nin bir turizm merkezi olması üretilen ürünlerin pazarlanması konusunda da bir avantaj sağlamaktadır. İlçede tarım alanlarının yeni yapılan barajlarla birlikte suya kavuşmasıyla ürün çeşitliliğinin artacağını ve alışılagelmiş ürünlerin dışında gelir getirici ürünlerin yetiştirilmesi ile bölge halkının refah seviyesi de artacaktır. Burada önümüzdeki dönemde basınçlı sulama sistemleri konusunda da on günlük bir kursumuz açılacak. Kadın çiftçilerimize yönelik olarak sizlerin talepleri doğrultusunda kurslarımız devam edecek. Bu kurslara katılarak sertifika almaya hak kazanan tüm kursiyerlerimizi kutluyorum" diye konuştu.

Sertifika almayı hak kazanan kursiyerlere belgelerinin verilmesinin ardından tören sona erdi.

YORUM EKLE
banner151

banner251