Çay içtiler, meyve yediler o arada işleri haloldu

Bursa'nın Büyükorhan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hayrettin İnal, Türkiye'deki bütün tarım müdürlüklerine örnek olacak devlet-halk buluşmasının ilk adımını attı.

Çay içtiler, meyve yediler o arada işleri haloldu
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne gelen vatandaşlar gördüklerine inanamadı. İş ve işlemlerini yaptırmaya gelen vatandaşlar kapıda Tarım Müdürlüğü personelinin güler yüzüyle karşılaştı. Vatandaşlara çay, kahve, mandalina, portakal, elma ikramında bulunuldu. Vatandaşlar çayını içip meyvesini yerken, aynı zamanda iş ve işlemlerini halletti. Müdürlüğe gelen vatandaşlar kurumdan mutlu bir şekilde ayrıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hayrettin İnal, "Tarım Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba'nın sözleri üzerine hemen çalışmalara başladık. Personelim ile beraber hazırlığımızı yaptık ve sabah kurumumuza gelen vatandaşlar gözlerine inanamadı. Vatandaşlar kurumumuza geldiklerinde personelim ile birlikte kapıda karşılayarak çay, kahve, meyve ikramında bulunduk. Vatandaşlarımız hayvan pasaportu, çiftçi kayıt sistemi belgesi, işletme tescil belgelerini almaya geldiğinde bir yandan da ikramlardan faydalanarak kurumumuzdan memnun şekilde ayrıldı" dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

şte bir tane daha kraldan çok kralcı ilçe tarım müdürü...yav zaten ilçe tarımlar sadece para dağıtma yerleri olmuş,vatandaşın para alamadığı zaman kapısına tekmeyle vurarak girdiği yerler buralar..daha fazla niye şımartıyorsunuz....

Suistimal edilmezse güzel
Suistimal edilmezse güzel - 4 yıl Önce

Bende sık sık cay ikram ediyordum, yine çay ikram ettiğim çiftçilerden biri ne oturuyon kalk beni eve bırak diyince anladım ki iyi niyetin de bir sınırı olmalı. (Not: Bahsettiğim çiftçiyi ilk defa görmüştüm ve insanlık namına ikram etmiştim)

tragedy@hotmail.com
tragedy@hotmail.com - 4 yıl Önce

Almanyada memur sizin peşinizden koşturuyor
Türkiyede siz memurun peşinden koşturuyonuz
Kısaca olması gereken bu zaten

- 4 yıl Önce

Aymaz üst yöneticilerin bu davranışları görüp örnek olması açısından iyi fırsat.Ki bu arkadaşların ödüllendirilmesi gerekir ki hem ilham kaynağı olsunlar hemde motivasyon artsın.Ne vatandaş memura nede memur vatandaşa köle edilmemeli aradaki denge gözetilmelidir.Devletin otoriter sert eli ile devlet baba denklemi iyice dengelenmeli ki son yıllarda bu sistem çökme noktasındadır.Hayrettin İnal ve personelleri gibi yenilikçi,hizmet odaklı anlayışın yaygınlaşması şarttır.Bir vatandaş olarak,hizmet odaklı çalışan fayda vermeye çalışan bu insanları tebrik ederim.

banner151

banner251