Çanakkale Tarım İl Müdürlüğü: Ekonomik yatırımlar için toplandı

Çanakkale Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 2017 yılı “11. Etap Ekonomik Yatırımlar” hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Çanakkale Tarım İl Müdürlüğü: Ekonomik yatırımlar için toplandı
banner200
banner217

Çanakkale Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde düzenlenen, 11. Etap Ekonomik Yatırımlar bilgilendirme toplantısı, Çanakkale Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erdem Karadağ başkanlığında yapıldı.

Toplantıya, Çanakkale Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Mehmet Sezer, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Mustafa Nazlım ve teknik personeller katıldı.

Toplantıda konuşan Çanakkale Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erdem Karadağ, “Bakanlığımızın yıllardır uygulamakta olduğu Kırsal Kalkınma Yatırımları Projesi kapsamında 11.Etap Ekonomik Yatırımlarla ilgili sizler 29 Aralığa kadar müracaatlarınızı yaptınız. Bu anlamda toplamda 26 tane müracaat olmuştur. 26 projeden uygunluk kriterlerini sağlayan 10 adet çiftlik faaliyetlerini geliştirme ve 7 adet ekonomik yatırım olmak üzere toplam 17 adet proje uygun bulunarak nihai değerlendirmek üzere genel Müdürlüğe gönderilmiştir. Kesinleşen değerlendirme sonuçları Genel Müdürlükçe, İl Müdürlüklerine yazılı olarak bildirilmiş olup, 17 proje uygun bulunarak 4 milyon 600 bin TL'lik hibe desteği proje sahiplerine verilecektir. Hepinize hayırlı uğurlu olsun. İnşallah, ülkemize milletimize faydalı yatırımlar olur” şeklinde konuştu.

Uygun bulunan hibe sözleşmelerinin imzalanmasının ardından toplantı sona erdi.

Kaynak: Çanakkale Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251