Çamoluk Kuru Fasulyesi tescil yolunda

Çamoluk kuru fasulyesine coğrafi işaret alınması ile ilgili Türk Patent Enstitüsüne başvuru yapılırken, konu ile ilgili Enstitünün onayı bekleniyor.

Çamoluk Kuru Fasulyesi tescil yolunda
banner200

Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde çalışmakta olan Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) gönüllü uzmanları ve Çamoluk Kaymakamlığı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ile Çamoluk Kuru Fasulyesi Coğrafi İşaret Tescili çalışmaları hakkında bilgilendirme ve tanıtma amaçlı bir etkinlik düzenlendi.

Çamoluk Kaymakamı, kurum amirleri, İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü temsilcileri, muhtarlar ve çiftçiler olmak üzere 120 kişinin katılım sağladığı etkinlikte; Çamoluk Kuru Fasulyesinin Coğrafi İşaret Tescili başvuru süreci hakkında bilgi verilirken, Japon uzmanlar tarafından Japon kültürüne ait geleneksel kıyafetler (Happi ve Yukata), origami sanatı ile ilgili tanıtım amaçlı gösteri sunuldu. Etkinliğin sonunda katılımcılara Türk ve Japon kültürlerine göre pişirilmiş kuru fasulye, pilav ve çay ikramında bulunuldu.YORUM EKLE
banner151

banner251