Buzağı takip sistemi android uygulaması hayata geçti

Yazılımı Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yapılan Buzağı Takip Sistemi uygulama marketlerinde yerini aldı. Yetiştiriciler Buzağı Takip Sistemi uygulaması sayesinde buzağı doğum ve ölüm olayları anında İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerine bildirebilecek.

banner255
Buzağı takip sistemi android uygulaması hayata geçti
banner200

Uygulama ile ilgili açıklamada bulunan Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Özen “Anlık verilere ulaşmak çok önemli. Bu uygulama sayesinde hangi işletmede buzağı doğmuş, hangi işletme buzağı ölmüş anında haberdar olup, 7/24 yetiştiricilerimizin yanında olacağız. 2018 yılının hayvan hastalıklarıyla mücadele ve buzağı kayıplarının önlenmesi yılı olarak ilan edilmesi bakımından önem arz eden uygulamanın tüm yetiştiricilere faydalı olmasını temenni ederim." dedi.

Uygulamada sıkça sorulan sorular bölümünde üreticiler; 'Hayvanım nasıl gebe kalır? İneğim gebe ne yapmalıyım? Buzağım doğdu ne yapmalıyım?' gibi sorulara cevap bulabilirken, bildirim formuna kolaylıkla erişebilecek.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Her Zaman Bir Adım Önde..
Her Zaman Bir Adım Önde.. - 3 yıl Önce

Böyle bir uygulama ile ülkemiz hayvancılığına önemli bir katkı sağlayan Antalya yönetimini ve tebrik ediyorum.. Başarıları daim olsun..

Elinize sağlık
Elinize sağlık - 3 yıl Önce

Yapanların emeği g3cenlerin eline saglik

Uygulama Bakanlığa Ait Değil
Uygulama Bakanlığa Ait Değil - 3 yıl Önce

Uygulama bakanlığa ait değildir. Bilgilerinize.

banner151

banner251