Bursa Tarım İl Müdürlüğünden kadın üreticilere destek

Bursa'da faaliyet gösteren 'Federasyona Üye Üreten Kadın Dernekleri Başkanları', Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Kampüsünde düzenlenen kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

Bursa Tarım İl Müdürlüğünden kadın üreticilere destek
banner200
banner217

Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ömer Ceylan, "Üreten kadın derneklerimizi kurumumuzda misafir etmekten mutluluk duyuyorum. El emekleri ve göz nuru ile hazırlamış oldukların ürünleri hayata geçireceğimiz proje daha kolay tüketicilerle buluşturarak, ulaşılabilir olmasını sağlamak, pazarlama aşamasında karşılaştıkları sorunları çözmek istiyoruz. Derneklerimizin yapısal sorunlardan kaynaklanan üretim yerlerinin fiziki şartlarını iyileştirilerek, üretimlerini gıda kodeksine göre yapmaları ve belgelendirmeleri sağlanacaktır. Bu sebeple federasyona üye kadın derneklerimizin ihtiyaçları doğrultusunda gıda güvenliği ve hijyen eğitimleri verilecektir. Derneklerimizin sosyal medya, fuar organizasyonları ile tanınırlığını arttırarak, ürünlerini yerel marketlerde açılan stantlar vasıtası ile daha kolay tanıtmaları ve pazarlamaları konusunda destek olmak istiyoruz" dedi.

Toplantı sonrasında, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Esra Uzun dernek başkanlarına birlikte yürütülecek proje konusunda bir sunum yaptı.

YORUM EKLE
banner151

banner251