Bolu’da süt hijyeni eğitimleri başlıyor!

Bolu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Mart ayında 'Süt Hijyeni' eğitimlerinin başlayacağını bildirdi.

Bolu’da süt hijyeni eğitimleri başlıyor!
banner200

Mart ayında Süt Hijyeni eğitimlerinin başlayacağını duyuran Bolu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, şunları aktardı:

“Bakanlığımız ile Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği arasında sütün üretimi, toplanması, depolanması ve nakliyesinde çalışanların süt hijyeni konusunda eğitimlerini gerçekleştirmek amacıyla bir protokol imzalanmıştır. İmzalanan bu protokol gereği İl Müdürlüğümüz teknik personeli tarafından İlimiz merkez ve ilçelerinde yukarıda adı geçen yönetmelikle taşıması gereken bakteri sayılarına uygun çiğ süt üretimi , sütün bozulmasına etken nedenler, köyde peynir ve tereyağı yapım teknikleri hakkında eğitimler verilecektir. İl/İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri işbirliği içerisinde verilecek olan eğitimlere, özellikle bayan çiftçilerimizin katılmasını arzu etmekteyiz."

“Ayrıca bu eğitimlerde kamuoyunda 'Ayşe Teyze'nin Sütü' diye bilinen çiğ sütün satışına yönelik Bakanlığımızın yakında çıkacak tebliği ile ilgili bilgilendirmeler de yapılacaktır. İlk etapta İlimiz Merkez ilçe başta olmak üzere Mudurnu ve Mengen İlçelerindeki toplam 12 köy ve Bolu Büyük Kapalı Pazarında satış yapan üreticilerimizin eğitimi programa alınmıştır."

Kaynak: Bolu Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251