Bingöl’de genç çiftçilerin yüzü güldü

Bingöl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Genç Çiftçi Projesi kapsamında, 11 genç çiftçiye toplam 407 adet akkaraman ırkı koyun dağıtımı gerçekleştirdi.

Bingöl’de genç çiftçilerin yüzü güldü
banner282

Bingöl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Genç Çiftçi Projesi kapsamında, 11 genç çiftçiye 35 dişi ve 2 erkek olmak üzere toplam 37 adet akkaraman ırkı koyun dağıtımı yapılırken, toplamda 407 koyun dağıtıldı. Dağıtım töreninde konuşan Bingöl Valisi Ali Mantı, "Önemli olan bu imkânları devam ettirebilmektir. Devletimiz her zaman vatandaşının yanında. Vatandaşı destekleme adına her türlü imkânı seferber etmiş durumda. Bu imkânlar artarak devam edecektir" diye konuştu.

AMAÇ ÜRETİMİ ARTIRMAK

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Yıldırım, "Bugün Genç Çiftçi projelerimizin hayvan dağıtımını gerçekleştirdik. Toplamda bin 330 hayvan dağıtımı yaptık. İl merkezimize ise 407 küçükbaş hayvan dağıtımı gerçekleştirdik. Proje bedeli 6 milyon 120 bin Türk Lirasıdır. Projenin amacı ise genç nüfusun kırsaldan kent merkezine göçünün engellenmesi ve ülke ekonomisine katkıda bulunma, hayvancılığı geliştirme, üretimi arttırmaktır" şeklinde konuştu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE