Batmanlı üreticilerin yüzü güldü

Batman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nurettin Kiyas, kente bulunan çiftçiler hububat fark ödemesi olan 3,8 milyon TL prim desteğinin verildiğini kaydetti.

banner247
Batmanlı üreticilerin yüzü güldü
banner200
banner217

Batmanlı çiftçinin fark ödemesi prim desteğini erken aldığını kaydeden Kiyas, yaptığı açıklamada, "Gıda Tarım ve HHayvancılık Müdürlüğünün planlı çalışmaları sonucu ilk defa olarak bu yıl Batman çiftçimize hububat fark ödemesi prim desteği erken ödendi. Çiftçilerimiz 2017 yılında ürettikleri hububatın ve mercimeğin primini 2017 yılında almaktadır. Diğer bir ifade ile bu yıl üretilen ürünün primi bu yıl ödendi. 2017 yılında hububat ve mercimek üreterek il/ilçe gıda tarım ve hayvancılık müdürlüklerimize faturasını veya müstahsil makbuzunu teslim eden ÇKS'ye dâhil çiftçilerimizin fark ödemesi pirim destek çalışmaları 2017 yılı kasım ayında tamamlanmıştır. Çiftçilerimize hak ettikleri prim desteği ödendi” açıklamasını yaptı.

Kiyas, Batman genelinde ilk etapta 3,8 milyon TL prim desteği ödemelerinin devam ettiğini belirterek, mısır fark ödemesi desteği çalışmalarının tamamlandığını, en kısa sürede mısır prim desteği ödemelerine başlanacağını dile getirdi.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
DİPLOMALI
DİPLOMALI - 2 yıl Önce

Özelikle şu Tarım Bakanlığındaki 4 yıl boyunca okula imza atan ve aynı gün Tarım İl/İlçe Müdürlüğüne de imza atan kişilerin diplomaları sahtecilikten işlem yapılması.
Hatay ile Van illeri arasından 4 YIL BOYUNCA OKULA İMZA ATAN ve aynı gün Tarım İlçe Müdürlüğüne de imza atan kişinin diploması sahtecilikten işlem yapılması

banner248
banner151