Aydın’da kadın üreticilere yönelik eğitim programı tertiplendi

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Kadın Çiftçi Eğitim ve Yayım Faaliyetleri kapsamında, kadın üreticilere yönelik eğitim çalışmalarına devam ediyor.

banner247
Aydın’da kadın üreticilere yönelik eğitim programı tertiplendi
banner200
banner217

Eğitim çalışmalarına ilişkin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden, yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı: “Aydın ilçe ve Mahallerinde Kadın Çiftçi Eğitim ve Yayım faaliyetleri kapsamında, 18 adet eğitim toplantısı düzenlenmiştir. Verilen eğitimlere toplam 456 adet kadın çiftçimiz katılmıştır. Eğitimler ile Kırsal alanda yaşayan Kadın çiftçilerin aile ve toplum ilişkilerinde iletişimi güçlendirmek, sağlık yönünden bilgilendirmek, sosyal yaşantılarında farkındalık yaratmak, kadın girişimciliğini özendirerek, sürdürülebilir iş olanaklarının yaratılması amaçlanmıştır.

KADIN ÜRETİCİLERE İŞ KURMA BİLGİSİ VERİLDİ

Program kapsamında; Aile içi İletişimin Temel Unsurları, İşimizi Kuruyoruz, Sıfırdan Başlamak, Değirmenin Suyu Nereden Gelecek? Üreme ve Cinsel Sağlık, Sıcak Çarpmasında İlk Yardım, Hayvan Zararlarında İlk Yardım konularında eğitim alan kadın çiftçilere katılım belgeleri verilmiştir. Yenipazar İlçesi Karacaören Mahallesinde 40 kadın çiftçimizin katılımıyla gerçekleşti."

Düzenlenen törenle Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, kadın üreticilere belgelerini verdi.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151