Artvin’de Genç Çiftçi Projesi tamamlandı!

Artvin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Genç Çiftçi Projesi hakkında bir açıklama yayımladı. Açıklamada, Genç Çiftçi Projesi'nden 163 genç çiftçinin projesinin tamamlandığını duyurdu.

Artvin’de Genç Çiftçi Projesi tamamlandı!
banner282

Artvin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Genç Çiftçi Projesi'ne başvuruda bulunan 1527 genç çiftçinin, 30 bin TL hibe desteğinden yararlanmaya hak kazandığını, 163 genç çiftçinin de projelerinin tamamlandığını bildirdi.

Açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı:

“163 projenin alt konuları, 13 bitkisel üretim, 22 arıcılık, 3 kanatlı yetiştiriciliği, 41 küçükbaş ve 84 büyükbaş hayvancılık projeleridir. Bitkisel üretime yönelik projelerde; 12 adet örtü altı tesisi ve 1 adet kapama meyve bahçesi ile bitkisel üretime katkıda bulunacaklardır. Arıcılık projelerinde; her bir genç çiftçimiz en az 40 adet anlı kovan, 5 adet boş kovan ve arıcılık malzemesi alarak projelerini uygulamaya başlamıştır. Büyükbaş hayvancılık projelerinde her bir genç çiftçimize 6 baş damızlık düve olmak üzere 84 genç çiftçimize toplam 504 baş damızlık düve; küçükbaş hayvancılık projelerinde ise her bir genç çiftçimize 40 baş koyun olmak üzere 41 genç çiftçimize toplam 1640 baş koyun teslim edilmiştir."

Kaynak: Artvin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151