Arıcılık için sertifika aldılar!

Elazığ'da Bitki Zararlıları ile Mücadele ve Arıcılık Kursları sona erdi. Merkeze bağlı Değirmenönü Köyünde düzenlenen Bitki Zararlıları ile Mücadele ve Arıcılık kurslarına katılan ve sertifika almayı hak eden 58 kursiyer için sertifika töreni düzenlendi.

Arıcılık için sertifika aldılar!
banner200

Düzenlenen törene; İl Müdürü Turan KARAHAN, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Yaşar ERDOĞAN, Değirmenönü Köyü Muhtarı Mustafa ERGÜN, İl Müdürlüğü teknik personeli ve kursiyerler katıldı.

İl Müdürü KARAHAN; 2018 yılı eğitim seferberliği kapsamında İlimiz merkeze bağlı Değirmenönü Köyünde Bitki Zararlıları ile Mücadele ve Arıcılık kursları düzenledik. Bu kurslardan “Bitki Zararlıları ile Mücadele” İl Müdürlüğümüz Koordinatörlüğünde, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İş Kur destekli, Arıcılık Kursu ise İl Müdürlüğümüz Koordinatörlüğünde ve Halk Eğitim Merkezi destekli düzenlendiğini belirten KARAHAN; “Bayanlara yönelik bitki besleme kursuna müracaat eden 20 bayan kursiyerimiz başarı göstererek bitki zararlıları ile mücadele sertifikasını, arıcılık kursuna katılan 26' sı bay, 2'si bayan, toplam 28 kursiyerimiz de başarı göstererek arıcılık sertifikası almayı hak etmişlerdir. Kurslara katılan çiftçilerimiz eğitimle birlikte doğru bildikleri yanlışları terk ederek, doğru uygulamaları yapacaktır” dedi.

TARIMDANHABER


YORUM EKLE
banner151

banner251