" />

Arıcılara kovan dağıtıldı

Elazığ'ın Arıcak ilçesinde arıcılara, yüzde 70 hibeyle 560 kovan verildi.Arıcak İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından bakanlığa sunulan "Organik Arıcılığı Geliştirme Projesi" yüzde 70 hibeyle kabul edildi.

Arıcılara kovan dağıtıldı
banner200

Elazığ'ın Arıcak ilçesinde arıcılara, yüzde 70 hibeyle 560 kovan verildi.

Arıcak İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından bakanlığa sunulan "Organik Arıcılığı Geliştirme Projesi" yüzde 70 hibeyle kabul edildi. Proje kapsamında ilçede kovan dağıtım töreni gerçekleştirildi. Törene Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Arıcak Kaymakamı Mevlüt Şekerci, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan, Arıcak İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Selçuk Baysal, Elazığ Arı Yetiştiricileri Birlik Başkanı Fırat Canbay, muhtarlar ve çok sayıda üretici katıldı.
Proje ile Arıcak İlçesi merkez ve 30 köyünde bulunan arıcılara modern ve organik arıcılığa uygun 560 adet kovan dağıtımı yaptıklarını belirten İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan, “Modern ve organik arı yetiştiriciliğini geliştirme hedefindeyiz. Proje bütçesinin yüzde 70'lik kısmını bakanlığımız, yüzde 30'luk kısmını projeden faydalanacak çiftçilerimiz karşılıyor'' dedi.
Daha sonra proje kapsamında yüklenici firma tarafından ilçeye getirilen kovanlar, arıcılara teslim edildi.


YORUM EKLE
banner151

banner251