Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma Projesinin bütçe toplantısı yapıldı

Tarım Bakanlığı ile Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu tarafından Artvin'de müştereken uygulanacak olan Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma Projesi (AKAKP) Yıllık Plan ve Bütçe toplantısı 22 – 27 Kasım 2015 tarihleri arasında Antalya ilinde yapıldı.

Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma Projesinin bütçe toplantısı yapıldı
banner282

Toplantıya Artvin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İshak Hacıkamiloğlu, Bitkisel Üretim ve Bitki sağlığı Şube Müdürü Fatih Duzcan, Proje Koordinatörü Ziraat Mühendisi Kılıçhan Gümüş, Proje Danışmanı Ayhan Çetin, Ardanuç, Şavşat ve Yusufeli İlçe Müdürleri ile birlikte projeden sorumlu teknik elemanlar katıldı.

Yapılan toplantıda proje başlangıcından günümüze kadar yapılan faaliyetler değerlendirildi. Projenin genel bütçe olanakları doğrultusunda; 2016 yılında yapılması planlanan faaliyetler kararlaştırıldı. Proje kapsamında 2016 yılında Ardanuç İlçesinde bir adet hayvan pazarı için bütçe tahsisi, diğer projeye dahil olan ilçelerde ağıl, ahır, Pazar satış reyonu, Çoban Barınağı, Kapama meyve bahçeleri tesisi, plastik örtülü yüksek tünel sera yapımı, şıra atölyeleri ve yayla mera yollarının iyileştirilmesi konularında toplam 4.080.000,00TL proje tahsisi gerçekleştirildi.

Toplantı sonrasında değerlendirme yapan İl Müdürü İshak Hacıkamiloğlu; toplantının Artvin açısından çok verimli geçtiğini, toplantıya katılan merkez ve ilçelerdeki proje ekibinin yeterli hazırlık yaptıklarını, bunun sonucu olarak da Artvin'in ihtiyaçlarına yönelik yüksek bir bütçe tahsis edildiğini, proje başlangıcından günümüze kadar bugünkü dolar kuru üzerinden değerlendirildiğinde yaklaşık 2.000.000,00 TL harcama yapılmasına karşılık 2016 yılında tahsis edilen bütçe 4 milyon TL olduğunu, 2016 yılında yapılacak faaliyetlerin çiftçiye ve il ekonomisi için büyük katkı sağlayacağını beyan ederek tekrar projenin Artvin'e ve çiftçilere hayırlı olması temennisinde bulundu.

YORUM EKLE