Arazi toplulaştırma çalışmaları için bir araya geldiler

Elazığ Merkez, Uluova ve Karakoçan-Kovancılar Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri kapsamında yürütülen proje ile ilgili karşılaşılan sorunlar, çözüm önerileri ile bundan sonraki uygulamalarda izlenecek yol haritasının belirlenmesi için Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan ile DSİ Bölge Müdürü İlker Arslan bir araya geldi.

Arazi toplulaştırma çalışmaları için bir araya geldiler
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan KARAHAN'ın makamında gerçekleşen toplantıda DSİ 9. Bölge Müdürü İlker ARSLAN ve beraberindeki teknik ekip ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürlüğü teknik personeli de hazır bulundular.

Toplantıda konuşan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan; “ Elazığ İlinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü olarak iki noktada toplulaştırma çalışması yürütüyoruz. Bunlar Uluova toplulaştırması ile Karakoçan-Kovancılar Arazi toplulaştırmalarıdır.

Bu çalışma Bakanlığımız tarafından yürütülürken diğer taraftan toplulaştırmanın en önemli ayağı olan sulama çalışmaları da DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülüyor. İki bakanlığın yapmış olduğu çalışmanın en iyi şekilde sonuçlandırılması, devlet kaynaklarının en iyi şekilde kullanılması için işbirliği içinde hareket ediyoruz.

İki kurum, ovamızın toplulaştırma çalışmalarının sağlıklı sonuçlandırılması için birlikte çalışıyor. Alınan bu kararları arkadaşlarımız büyük bir titizlik ile uyguluyor. Bugün özellikle kanatlı barajının sulama sistemleri ile bizim orada yürüttüğümüz Karakoçan-Kovancılar Toplulaştırma çalışmasının daha verimli yürümesi için toplandık.

Toplantı sonunda alınan kararlar ile ilgili firma ve Bakanlığımız personellerinin ortak çalışmaları sahada daha net uygulanacaktır" dedi. İl Müdürü Turan KARAHAN toplantı sonunda İki kurumun çalışanlarına katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Toplantı DSİ Bölge Müdürü İlker ARSLAN'ın konuşması ile devam etti.

Kaynak: Elazığ Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251