" />

Antepfıstığı Entegre Çalışmaları Semineri

Adıyaman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda çiftçilere, tarım danışmanlarına ve Müdürlük personeline yönelik "Antepfıstığı'nda Entegre Mücadele" konusunda seminer verildi.

banner255
Antepfıstığı Entegre Çalışmaları Semineri
banner200

Adıyaman Tarım İl Müdürlüğü ile Antepfıstığı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün koordineli yürüttüğü çalışmaya tarım danışmanları, müdürlük personeli ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Antepfıstığı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden katılan Entegre Koordinatörü ile birlikte Uzman Mühendisler tarafından entegre mücadele, antepfıstığı yetiştiriciliği, budama, bitki besleme, antepfıstığı hastalık ve zararlıları konusunda teknik bilgiler verildi.

Öğleden sonra entegre mücadele yapılan bahçeye gidilerek yine uzman mühendisler tarafından tarım danışmanlarına ve çiftçilere budamanın yapılışı örnek budamalar yapılarak gösterildi, dikkat edilmesi gereken kurallar anlatıldı.

Hem çiftçilerin, hem tarım danışmanlarının ve hem de teknik elemanların katıldığı ve çok verimli olduğu düşünülen seminerin sonunda tarım danışmanlarına katılım belgesi verildi.

YORUM EKLE
banner151

banner251