Antalya’da sulama kontrolü yapıldı

Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Korkuteli ve Elmalı bölgesinde uygulanan bireysel damlama sulama projelerinde kontroller gerçekleştirdi.

Antalya’da sulama kontrolü yapıldı
banner200
banner217

Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü teknik ekipleri tarafından, Korkuteli ve Elmalı bölgesinde uygulanan bireysel damlama sulama projelerinde kontroller yapıldı.

Konu ile ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden, şu açıklama yapıldı:

Proje sahiplerinin de hazır bulunduğu ceviz-asma ve armut bahçelerinde kurulan sulama sistemleri çalıştırıldı, proje metrajları incelendi. Başvuru sahiplerine, destekleme ödemelerinin Ziraat Bankası hesaplarına yatacağı bildirildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 2006 yılında başlattığı, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Antalya'da 2006 – 2016 yılları arasında 442 adet bireysel damlama sulama projesi gerçekleştirilerek, 3 milyar 143 milyon 492 TL hibe ödemesi yapıldı ve 12 bin dekar meyve bahçesi damlama sulamaya kavuşturuldu. 2017 yılında ise 3 proje gerçekleştirildi ve 213 dekar alanda uygulandı. Projelere, 61 milyon 219 bin TL hibe ödemesi yapılacak. Bireysel Damlama Sulama projelerine başvuru zamanı; her yıl 1 Ocak tarihinden itibaren, Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğüne yapılmaktadır.”

Kaynak: Antalya Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251