Ankara’da HACCP eğitimi verildi

Ankara Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, kontrol görevlisi olarak sahada görev yapan teknik personellere, 'HACCP' eğitimini verdi.

banner255
Ankara’da HACCP eğitimi verildi
banner200

Eğitim toplantısında konuşan Ankara Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bülent Korkmaz, Denetim ve kontrol hizmetlerinin etkin bir şekilde yürütülebilmesi için bilgili, yetişmiş teknik personelin büyük önem taşıdığını söyledi. Korkmaz, “Eğitim programıyla, teknik personelin gıda üretiminde tüm işlem aşamalarını sistematik bir şekilde ele alan önleyici metot HACCP konusunda yeni mevzuat ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmaları gerekiyor" ifadesini kullandı.

İl Müdürü Korkmaz, şunları söyledi:

"Mesleğine önem veren, işine sahip çıkan, sektöre önem veren, paydaşlarıyla eğitici olma yönünde iyi ilişkiler kuran, ama kamunun da denetim noktasındaki otoritesine zafiyet getirmeyen bir anlayışla çok önemli bir görevi ifa ediyoruz. Biz insanlar hastalanmadan önce koruyucu hekimlik görevi ifa ediyoruz. Bunun teminatı da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız ve bu teşkilatın Anadolu'nun en ücra kasabalarında, köyünde görev yapan gıda denetçileridir."

Kaynak: Ankara Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251