Amasya’da genç çiftçinin yüzü güldü

Amasya'da, Genç Çiftçi Projesi kapsamında, 10 genç çiftçiye kişi başı 37 adet olmak üzere toplamda 370 küçükbaş hayvan dağıtımı yapıldı.

Amasya’da genç çiftçinin yüzü güldü
banner200
banner217

Amasya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Genç Çiftçi Projesi kapsamında, 10 genç çiftçiye kişi başı 37 adet olmak üzere toplamda 370 küçükbaş hayvan dağıtımı yaptı. Dağıtım töreninde konuşan Amasya Valisi Osman Varol, "Bu proje, devletimizin bir süredir uyguladığı gerçekten verimli ve faydalı projelerdendir. Bu vesileyle 1000'e yakın hayvan bu program kapsamında genç çiftçilerimize dağıtılmış oluyor. Hanım kardeşlerimizi de işin başında görmek bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Burada dağıtılan hayvanların sayısının giderek artmasının önümüzdeki günlerde çok büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Talip olan ve hayvanlarını teslim alan bütün kardeşlerimize başarılar diliyorum. Hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun" dedi.

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “Amacımız, insanların ikamet ettiği kırsaldaki alanlara yerleşmesi, orayı terk etmemesidir. Dağıtılan bu hayvanlar, kırsalda yaşayan vatandaşlarımız sayesinde ülkemiz ekonomisine de katkı sağlayacaktır" diye konuştu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251