Akdeniz Meyve Sineğine Karşı Tuzaklar Dağıtıldı

Akdeniz Meyve Sineğine karşı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Mersin'in Tarsus'un ilçesinde 'Turunçgil Zararlıları Önleme Tuzağı' dağıttı.

banner255
Akdeniz Meyve Sineğine Karşı Tuzaklar Dağıtıldı
banner200

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı,turunçgillerin ana zararlısı olan Akdeniz Meyve Sineği mücadelesi kapsamında, Mersin'de, 4 bin 500 adet 'Turunçgil Zararlıları Önleme Tuzağı' dağıtıldı. Pilot Proje olarak, Adana, Hatay ve Osmaniye'de de, 'Turunçgil Zararlıları Önleme Tuzağı' dağıtılacak.

Dağıtım töreninde konuşan Mersin Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Mehmet Akbaş, “Turunçgil üretimi ülkemizde yaş meyve ve sebze ihracatında gelişme potansiyeline sahip önemli bir yerde bulunmaktadır. Bu kapsamda, müdürlüğümüz teknik elemanları tarafından bu hastalık ve zararlılara karşı zamanında önlem alabilmek için yıl boyunca ilçelerimize arazi çıkışları yapılarak, bahçe kontrolleri yapılıyor. Yapılan sürveylerde zararlıların mevsim içindeki ilk çıkışları ve mücadele sezonu boyunca oluşan popülasyon yoğunlukları fenoloji ile uyumlu olacak şekilde izlenerek, üreticilere mücadeleye başlama, devam etme ve son verme zamanları konusunda bilgiler verilmektedir" dedi.

YORUM EKLE
banner151

banner251