Ahır yapımı hibe desteği başvuruları başladı

Bayburt Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulkadir Karabulut, Doğu Karadeniz Bölgesel Gelişme Planı (DOKAP) hayvancılık projeleri kapsamında, ahır ve ağıl yapımı 2017 yılı müracaatlarının başladığını söyledi.

Ahır yapımı hibe desteği başvuruları başladı
banner200
banner217

Bayburt Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulkadir Karabulut, Doğu Karadeniz Bölgesel Gelişme Planı (DOKAP) hayvancılık projeleri kapsamında, ahır ve ağıl yapımı 2017 yılı müracaatlarının başladığını ve 31 Mart 2017 tarihine kadar devam edeceğini belirtti. İl Müdürü Karabulut, “İlimiz hayvancılık sektörünün altyapısını iyileştirmek adına en önemli projelerden olan Ahır ve Ağıl yapımı projelerinin 2017 yılı müracaatları 01 Ocak tarihi itibari ile başlamıştır. Hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizin 10 ile 49 baş arası büyükbaş ahırı ve 100-200 baş arası küçükbaş ağıl yapım projelerine yüzde 50 hibe desteği sağlanmaktadır. Çevre Şehircilik Bakanlığının birim fiyatları üzerinden verilen yüzde 50 hibe oranı çiftçilerimizin kendi işçilik maliyetleri de dikkate alındığında yüzde 70'leri bulmaktadır” ifadelerini kullandı.

2016 yılında 283 başvuru ile Bayburt tarihinde rekor kırıldığını dile getiren Karabulut, şunları kaydetti:

“Projeler kapsamında, Bayburt'ta 90 proje başlatılmış ve Bayburt en fazla proje uygulayan 4'ncü il olmuştur. Bu yılda çiftçilerimizin bu destekten en üst seviyede yararlanması için gereken tüm gayreti göstereceğiz. Köy bilgilendirme toplantıları kapsamında proje hakkında tüm çiftçilerimizi bilgilendireceğiz. Tapu sorunu yaşayan çiftçilerimiz için Milli Emlak Müdürlüğümüz ve İl Özel İdaremiz ile koordine halinde çiftçilerimize yardımcı olacağız. Diğer yandan çiftçilerimize mimari proje konusunda gereken desteği sağlayacağız. Desteklemeden yararlanmak isteyen yetiştiricilerimizin 31 Mart 2017 tarihine kadar İl Müdürlüğümüze müracaat etmelerini bekliyoruz. 2019 yılında kadar devam edecek olan bu projeler kapsamında Bayburt hayvancılığının altyapısı son derece güçlendirilmiş olacaktır.”

Kaynak: Bayburt Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251