Adana’da Büyük Sulama Projesi

Adana Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından başlatılan, 'Yedigöze Sulama Projesi' kapsamında, sulanan bölgelerde ürün çeşitliğinde artış kaydedildi.

Adana’da Büyük Sulama Projesi
banner282

Bölgenin geleceği için önemli olan Yedigöze Sulam Projesi, 1 milyon 87 bin 140 dekar alanı sulaması bekleniliyor. Projenin ilk aşaması olan Üçtepe Mahallesinde 21 bin 210 dekar sahanın sulamaya açılmasıyla, önceki yıllarda buğday ve ayçiçeği ekilen sahalarda yerfıstığı, mısır, yonca, 2'nci ürün olarak karpuz gibi ürün çeşitlenmesi sağlandı.

Adana Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Ali Tekin, “Yedigöze Sulama sahası içerisinde kalan alanlarda sulama konusu ağırlıklı eğitim çalışmalarının önümüzdeki günlerde başlayacaktır. Ayrıca bölgedeki çiftçilerimizin sulama öncesi ve sonrası sosyal durumlarının inceleneceği bir proje de hayata geçirilecektir. Yedigöze Sulaması, Adana'mızın geleceğidir. Bu proje içerisindeki çiftçilerimize sulama, drenaj, ürün çeşitliliği, mücadele, gübre ve gübreleme gibi konularda yayım çalışması yapılacaktır" diye konuştu.

YORUM EKLE
banner151