75 kadın çiftçiye sertifikaları verildi

Düzce'de proje eğitiminden başarıyla geçeğn 75 kadın çiftçiye sertifikaları verilirken, ödülleri de Kastamonu'da verilecek.

75 kadın çiftçiye sertifikaları verildi
banner200
banner195

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca “Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı” kapsamında Düzce'de KOSKEB ve İŞKUR destekli uygulamalı girişimcilik eğitimi alan kadın çiftçilere yönelik, Düzce kadın girişimciliğinin başarılı şekilde yürütüldüğü Kaynaşlı Sazköy Tekir Köy Evi'ne teknik inceleme gezisi düzenlendi ve ayrıca sertifika töreni yapıldı.

Törene Düzce Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Harun Kabaoğlu, İl Müdür Yardımcısı Necdet Çiçek, Şube ve İlçe Müdürleri ile kursiyerler katıldı.

İl Müdürü Kabaoğlu, program kapsamında eğitim alan 75 kadın çiftçi tarafından seracılık, tıbbi-aromatik bitkiler, sebzecilik, meyvecilik, çiçekçilik, küçükbaş-büyükbaş hayvancılık, arıcılık, kümes hayvancılığı, işleme-pazarlama, aile işletmeciliği ve kırsal turizm konularında projeler hazırlandığını, değerlendirme jürisi tarafından değerlendirilerek dereceye giren proje sahibi kadın çiftçilere Kastamonu ilinde düzenlenecek olan "Bölgesel Proje Pazarı ve Sertifika Töreni" nde teşvik ödülleri verileceğini söyledi.

İl Müdürü Kabaoğlu sertifika alan tüm kadın çiftçileri kutlayarak sertifikalarının hayırlı olması temennisinde bulundu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151