500 bin zeytin fidanı dağıtacaklar

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çiftçilere vermiş olduğu destek kapsamında 500.000 adet zeytin fidanı dağıtımına başladı.


500 bin zeytin fidanı dağıtacaklar
banner200

Şahinbey İlçesi'nin yeni mahallelerinden olan Burç Mahallesi'nde başlayan programa Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Karayılan, Şahinbey Ziraat Odası Başkanı Ali Çolak, protokol üyeleri, ve çiftçiler katıldı.

Çiftçilere daha önce 2.000 ton Ceyhan 99 buğday tohumu, 2.000 ton gübre ve 3.500 ton hayvan yemi dağıtan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 500.000 adet zeytin fidanı desteğinde bulunarak üretimi teşvik etmeye devam ediyor.

ŞEHİTLERİ UNUTMADI

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, konuşmasına Afrin de şehit düşen Mehmetçiklerimize baş sağlığı dileyerek başladı ve üzüntüsünü şu sözlerle dile getirdi; “Öncelikle Afrin de şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Rabbim Zeytin Dalı Operasyonunu da en kısa sürede muvaffakiyetle tamamlamayı nasip etsin”

ÇİFTÇİLERE VERİLEN DÖRDÜNCÜ DESTEK

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi olarak çiftçilere yapılan dördüncü destek olduğunu belirterek, “Zeytin fidanı dağıtımıyla birlikte çiftçilerimize dördüncü desteğimizi vermiş oluyoruz. Bu destekleri de çiftçilerimizle istişare ederek ihtiyaçları doğrultusunda yapıyoruz. Desteğimiz sertifikalı buğday tohumu ile başladı ve daha sonra çiftçilerimizin talepleri doğrultusunda gübre ve hayvan yetiştiricilerimize yem desteğinde bulunduk. Şimdi ise 500.000 adet zeytin fidanı dağıtımına başladık. Peygamber Efendimiz (S.A.V)'in hem yiyin, hem için, hem de sürünün dediği tek ürün ve ayrıca yaz kış yeşil kalan bir ağaç. Dolayısıyla yeşilliği ve ürünüyle her bakımdan mübarek bir iş ve bu işe girdiğimiz için çok mutluyuz. Bu projelerle sınırlı kalmayacağız ve başka projelerle çiftçilerimize desteğimizi sürdürmek istiyoruz” dedi.

MÜBAREK BİR ÜRÜN

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Karayılan, zeytin fidanı dağıtımı ile çiftçilerin yüzünün güldüğünü belirterek, “Şahinbey Belediye Başkanımız çok mübarek bir ürünün dağıtımına vesile oluyor. İnşallah toprağımızda verimli olur. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, çiftçilerimize dördüncü desteğini veriyor. Bu anlamda çiftçilerimizden de çok güzel dönüşler aldık. Allah kendisinden ve ekibinden razı olsun” dedi.

ÇİFTÇİLERİMİZİN FİKİRLERİNİ ALDIK

Şahinbey İlçe Tarım Müdürü Mustafa Güzel, verilen desteklerden çiftçinin memnun olduğunu belirterek, “Başkanımıza çiftçilerimiz adına çok teşekkür ediyorum. Çiftçilerimize yaptığımız bu dördüncü proje ve her projede de çiftçilerimizden her zaman olumlu dönüşler aldık. Zeytin fidanı dağıtımı öncesinde 81 köy ve muhtarımızdan öncelikle müracaatları topladık ve 400.000 civarında bir müracaat geldi. Çiftçilerimizin talebi doğrultusunda Gemlik fidanına karar verdik ve getirdik. İlçe Tarım Müdürlüğü olarak 2005 yılından bu yana bölgemizde sertifikalı fidan desteği veriyoruz” dedi.

ÖRNEK PROJELER YAPILIYOR

Şahinbey Ziraat Odası Başkanı Ali Çolak, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na örnek projelerinden dolayı teşekkür ederek, “Şahinbey Belediyemizin örnek projelerinden olan 500.000 adet zeytin fidanı dağıtımı için bir araya geldik. Bu desteklerde çiftçilerimize de önemli görevler düşmektedir. Bu zeytin fidanlarını tarlalarına dikerek çok güzel zeytin ağaçları yetiştirme sözünü veriyoruz. Örnek projeleriyle çiftçinin ve halkın yanında olan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251