Tavuk devinin konkordato süresi uzatıldı

Tavukçuluk sektöründe konkordato ilan eden firma sayısı her geçen gün artıyor. Tavukçuluk devi Keskinoğlu'nun konkordato süresi 1 yıl daha uzatıldı.

Tavuk devinin konkordato süresi uzatıldı
banner200

Türkiye'nin köklü firmalarından Keskinoğlu Tavukçuluk, konkordato süresini 1 yıl daha uzatıldı. Sözcü'nün haberine göre, şirketten yapılan açıklamada, "11 Haziran 2018 tarihinde ticari faaliyetlerimizi aralıksız devam ettirebilmek adına başvurduğumuz konkordato için şirketimize tanınan 5 aylık geçici mühlet, finansal tablolarımızın incelenmesinin ardından Akhisar 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin takdiriyle kesin süre olarak 12 ay daha uzatıldı" ifadeleri kullanıldı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Konkordato
Konkordato - 3 yıl Önce

Ben de çiftçi olarak konkordato ilan ediyorum.Devlet benimde borçlarımı ertelesin ama nerde.Acaba karlarından zarar ediyor bu şirketler.Ekonomi haberlerinde şirketlerin çoğu kar ediyor.nasıl iş anlamadım.

Gidişat
Gidişat - 3 yıl Önce

Hiç iyi değil, ama hükümet ve bürokratlara göre çiçekler, kelebekler, arılar; aman ne tatlılar.

etçilerde sıkıntı var
etçilerde sıkıntı var - 3 yıl Önce

yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde sıkıntı yok. etçi broilerde sıkıntı var. oda yemi oluşturan hammaddelerin ithalata dayalı olması. yurt dışı ile yarıştığımız broiler tavukçuluğu mutlaka devlet korumaya alması lazım. özellikle sahada kümes sahipleri korunmalı sonra firma. şimdiye kadar yurt dışından getirmek daha ucuz deyip içerde bu hammadleri bir şekilde elde etme yoluna gitmedik. bu paramızın değerinin düşmesini avantaja çevirmeliyiz. ithalatı azaltıp içerde bunları bir şekilde üretmeliyiz.

banner151

banner251