Tarlanızı ve ahırınızı anlık takip edebileceksiniz

Ankara'da faaliyet gösteren SKY-NFS Araştırma ve Geliştirme Şirketi, tarım ürünleri ile hayvanları herhangi bir zarardan korumak için güneş enerjisi destekli, internet bağlantılı güvenlik kamerası hizmeti başlattı.

Tarlanızı ve ahırınızı anlık takip edebileceksiniz
banner200

Şirket yetkilisi Cemal Özkaracan yaptığı açıklamada, tarım ve hayvancılık sektörünün yapısı itibari ile şehirden uzak kırsal yerlerde faaliyet gösterdiğini, ancak elektrik olmayan yerlerde güvenlik ihtiyacının had safhaya çıktığını vurguladı. Zirai alanları her zaman gözlem altında tutmanın imkansız olduğunu belirten Özkaracan, "Tarım arazileri, hayvan çiftlikleri ve arıcılıkla uğraşanların büyük güvenlik zafiyetleri var.

Bu yerler merkezden uzak olduğu için yabani hayvan saldırabilir, hırsızlık olabilir ya da art niyetli kişiler çeşitli şekilde zarar verebilirler. Bu tür sahalar 7 gün 24 saat izlenmelidir. Biz, kişilere güneş enerji destekli panel ve GSM hat üzerinden internet bağlantısı ile dünyanın her yerinden cep telefonu veya tabletten arazi ya da hayvanlarını takip etme imkanı sunuyoruz" dedi.

Özkaracan, ürüne en çok talebin arıcılar ile yerleşim merkezine uzak tarla sahiplerinden geldiğini belirtti.

Detaylı bilgi almak isteyenler, firma yetkililerine aşağıdaki mobil ve ofis telefonlarından ulaşabilirler.

0 536 395 55 25 / 0 532 463 60 90 / 0 312 217 27 23


TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251