Şekerdeki Çorumlu görevden alındı!

Çorum Şeker Fabrikası'na 10 tır kıyak geçen Çorumlulardan birisi görevden alındı. Türk Şeker Genel Müdürlüğünü vekaleten yürüten Ergin İçenli görevden alınarak yerine Ergün Yıldız getirildi. Türk Şeker'de yapılan bu değişikliğin Çorum Şeker Fabrikası'na yapılan 10 tırlık kıyağın ortaya çıkmasının hemen ardından gerçekleşmesi dikkat çekti.

Şekerdeki Çorumlu görevden alındı!
banner200

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, özelleştirilen Çorum Şeker Fabrikası'na geçilen 10 tırlık kıyağı yapan Çorumlulardan birisi görevden alındı. Türk Şeker Genel Müdürlüğünü vekaleten yürüten Ergin İçenli görevden alınarak yerine Ergün Yıldız getirildi. Türk Şeker'de yapılan bu değişikliğin Çorum Şeker Fabrikası'na yapılan 10 tırlık kıyağın ortaya çıkmasının hemen ardından gerçekleşesi dikkat çekti. Şimdi gözler kıyağa göz yuman bir diğer Çorumlu Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu'ya çevrildi.

Özelleştirilen şeker fabrikalarına yönelik skandal iddialar giderek artarken, Türk Şeker'in yönetim kademesinde değişikliğe gidildi. Kamu şeker fabrikalarının çatı kuruluşu olan Türk Şeker'de genel müdür değişti. Bu görevi vekaleten yürüten Ergin İçenli görevden alınırken yerine Ergün Yıldız getirildi.

Türk Şeker Genel Müdürlüğünde yapılan bu değişikliğin özelleştirmeye konu olmamasına rağmen Çorum Şeker Fabrikası'na iade edilen 10 tır değerli malzemenin ortaya çıkmasının hemen ardından yapılması anlamlı bulundu.

ÇORUMLULAR MEMLEKETLERİNDEKİ FABRİKAYA 10 TIR KIYAK GEÇMİŞTİ

Bilindiği üzere satılan şeker fabrikalarının daha önce merkez ambardan talep ettiği ancak kampanya dönemlerinde ihtiyaç olmadığı için kullanılmayan kayıtlı ve kayıtlı olmayan malzemelerin listesi çıkarılarak, kullanılmayan bu malzemelerin Türk Şeker'in Ankara'daki ambarına geri gönderilmesi istenmişti. Fabrikadaki kısım ustaları da kendi birimleriyle ilgili listeleri çıkararak genel müdürlüğe bildirmişti. Bildirilen bu listeler doğrultusunda da Çorum Şeker Fabrikası'nda satışa konu olmayan malzemeler Ankara'daki merkez depoya gönderilmişti.

Ancak fabrikanın devrinin hemen ardından ne olduysa Ankara'daki merkez depoya gönderilen değerli malzemeler fabrikanın yeni sahiplerine geri iade edildiği ortaya çıkmıştı. Motorundan pompasına kadar TIR'lar dolusu malzemelerin satışa konu olmamasına rağmen Çorum Şeker Fabrikası'nı alan Safi Holding'e iade edilmesi büyük bir kıyağı gündeme getirmişti. Çorum Şeker Fabrikası'nı alan Safi Holding'e geçilen bu kıyakta, Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu ile Türk Şeker genel müdürlüğünü vekâleten yürüten Ergin İçenli'nin Çorumlu olması dikkat çekmişti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yalan haber
Yalan haber - 3 yıl Önce

Bi haber yapiyonuz dogru yapin bari.vekalet eden birisinin gorev suresi doluyor.ifsadan sonra gorevden alinmaymis.arastirmaci gazetecilik nerede kaldi copy past calisiyorsunuz artik.

banner251