Şeker işçileri Bakan Fakıbaba’nın önünü kesti!

Hükümet tarafından satışa çıkarılan Turhal Şeker Fabrikasında çalışan şeker işçileri, bazı programlara katılmak için Tokat'ta bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba'nın yolunu kesti.

Şeker işçileri Bakan Fakıbaba’nın önünü kesti!
banner200

Bakan Fakıbaba, Ankara'dan karayolu ile Tokat'ın Turhal ilçesine geldi. Turhal'a bağlı Tatlıcak köyünde 'Birlikte Üretim Modeli' projesi toplantısına katılan Fakıbaba ardından Dimes Kazova Vasfi Diren Tarım İşletmesi'ne geçerek 'Buzağı Ölümlerinin Önlenmesi' projesini başlattı. Fakıbaba, daha sonra Tokat Valiliği, Tokat, Turhal, Pazar Belediyeleri ve Turhal Pancar Ekicileri Kooperatifi birlikteliği ile Arzupınarı köyünde Bölgesel Hayvan Borsası ve Et Entegre Tesisi'nin açılışına gitmek üzere hareket etti.

İŞÇİLER ÖNÜNÜ KESTİ

Hükümet tarafından satışa çıkarılan Turhal Şeker Fabrikası çalışanı bir grup işçi bu sırada Tokat- Turhal karayolu üzerinde Bakan Fakıbaba'nın konvoyunun önü kesti. Aracından inen Bakan Fakıbaba burada işçiler ile bir görüşme yaparken, jandarma ekipleri de güvenlik önlemi aldı. Gazetecilerin görüntü alınması engellendi. Yaklaşık 20 dakika işçilerle görüşen Bakan Fakıbaba daha sonra tesis açılışına geçti.

Turhal Şeker İş Sendikası Başkanı Nurullah Alpat, Bakan Fakıbaba ile yaptıkları görüşme sonrası açıklamada bulundu. Alpat; “Sevgili Bakanımızın yolunu kestik mi? Kendimizi de feda mı ettik onu bilmiyoruz. Ama sağ olsun kendisi de bize duyarlı davrandı. Arabasından indi. Biz de sorunlarımızı anlattık. Bu mevzunun işçinin mevzusu olmadığını, bu mevzunun Tokat'ın sorunu olduğu anlattık. Bu memlekete yazık olacağını anlattık. Sağ olsun bizi dinledi.” diye konuştu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

Sayın bakanım hani siz kimseyi mağdur etmeyecektiniz göz göre 42 kişi kadro haketmesine rağmen sizin bürokratlarınızın tamamen kişisel husûmetinden dolayı bu kişiler ekmeğinden oluyor bakan Hale’n kimseyi mağdur etmedik yiyor ALLAH RIZASI için araştırın ve karar verin tüm vebal sizde sayın bakan

- 4 yıl Önce

Sayın bakanım biz bugem ve hayvancılık genel müdürlüklerinde taşeron olarak 17 yıldır çalışmaktayız bütün şartlarımız tutmasına rağmen kadroya DAHİL EDİLMEDİK KOMİSYON ÜYELİRİNE NEDEN KABIL EDİLMEDİK DİYE SORDUĞUMUZDA SİZ SAHİPSİZLİKTEN GİTTİNİZ YÖNETİCİLERİNİZ SAHİP ÇIKMADI DİYOR EXPO UYMAMAMSINA RAĞMEN ALDI ÇÜNKÜ ONLARIN AMİRLERİ DİK DURUP SAHİP ÇIKTI DİYORLAR AMA BİZ HEP SAYIN BAKANIN BİZE SAHİP ÇIKACAĞINI DÜŞÜNDÜK AMA 3 aydır bakan beye ulaşamıyoruz her yerden olur alınmasına ragmen bürokratik çatışmaya kurban edildik

Sahipsizler
Sahipsizler - 4 yıl Önce

Evet bakan bey eskiden doktor olduğu için hastayı dinler gibi dinliyor ama sadece dinliyor

Antalya gerçekleri
Antalya gerçekleri - 4 yıl Önce

Türk tarımı adım adım bitiyor. Teftiş kurulu ve bakanlık denetiminden bahsetmek mümkün degil. Antalya tarımı hakkında yapılan ihbar ve şikayetler bir türlü incelenemiyor. Yapılan uygulama akıllara bir çok soru işaretleri getirmekte. Bakanlık ve teftiş kurulu Antalyada yaşanan sorunları ne zaman görmeye başlayacak merakla bekliyoruz.

banner151

banner251