" />

Kıbrıslı Bakan Konya Şeker modeline hayran kaldı!

Konya Şeker tesislerinde incelemelerde bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Tarım Bakanı Nazım Çavuşoğlu, yapılan yatırımlara hayran kaldı. Yapılan yatırımlardan dolayı Recep Konuk'a teşekkür eden Çavuşoğlu, anı defterine de düşüncelerini yazarak; "Buradan aldığımız motivasyonla KKTC'ye de benzerlerini kurabilmek hayaliyle-hedefiyle yola çıkıyoruz" dedi.

banner255
Kıbrıslı Bakan Konya Şeker modeline hayran kaldı!
banner200

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Tarım Bakanı Nazım Çavuşoğlu, beraberindeki teknik heyetle Konya Şeker Tesislerine bir inceleme gezisi yaptı.

Çumra Kampüsündeki fabrikalarla ve tesislerle, Seydibey Kampüsünde bulunan fabrika ve tesislerde incelemelerde bulunan Bakan Nazım Çavuşoğlu, Konya Şeker tarafından kurulan tarladan rafa ulaşan entegre üretim sistemi hakkında da yetkililerden bilgi aldı.

Anadolu Birlik Holding İcra Kurulu Üyeleri ile de sistemin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne de modellenmesi için görüş alışverişinde bulunan KKTC Tarım Bakanı Çavuşoğlu, ziyarette Konya Şeker anı defterine de düşüncelerini yazdı.

Çavuşoğlu, anı defterine hislerini şu ifadelerle aktardı:

“Çok kıymetli Torku ailesi; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin Tarım Bakanı olarak yaptığımız teknik gezi maksatlı ziyaretimizde gördüklerimiz bir Türk olarak göğsümüzü kabartmıştır.

BAKANDAN ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Gördüğümüz tesisleri ancak yüreğinde vatan sevgisi olan namuslu ve şerefli insanların yapabileceğini dikkate aldığımızda büyük vizyon ortaya koyan Sayın Recep Konuk ve ekibine hayranlık duymamak mümkün değildir.

BEN VE EKİBİM HAYRAN KALDI

Ben ve teknik ekibim büyük bir hayranlıkla tesisleri ziyaret ettik ve şimdi buradan aldığımız motivasyonla KKTC'ye de benzerlerini kurabilmek hayaliyle-hedefiyle yola çıkıyoruz. Bize gösterilen nezaket ve misafirperverlik için de müteşekkiriz. Başarılarınızın devamını dilerim. Türk çiftçisi sizlerle aldığı gelişimi ne kadar söylese azdır"

RECEP KONUK ANI DEFTERİNİ TWİTTER HESABINDAN PAYLAŞTI

Karaman Milletvekili ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, twitter hesabından Çavuşoğlu'nun anı defterindeki ifadelerini paylaşarak, “Bakanımız Nazım Çavuşoğlu'na teşekkür ediyor ve Kıbrıs'ta kurmayı hedefledikleri Konya Şeker modelinin biran önce hayata geçmesini diliyoruz" dedi.TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251