Kelepir fiyata satılan fabrikadaki taşeron işçiler de işten çıkarıldı!

Özelleştirilen Erzurum Şeker Fabrikası'nda çalışan 130 taşeron işçinin işine son verildi. Pazartesi gününden itibaren işten çıkarılacak taşeron işçilerin birçoğu 10 yılın üzerinde fabrikada çalışıyordu. Erzurum Şeker Fabrikası, Erzincan Şeker Fabrikası ile birleştirilerek 287 milyon lira gibi komik bir rakama Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ'ye satılmıştı.

Kelepir fiyata satılan fabrikadaki taşeron işçiler de işten çıkarıldı!
banner200

Şeker fabrikalarında çalışan taşeron işçiler özelleştirme mağduru oldu. Hükümet özelleştirme öncesinde hiçbir işçinin mağdur olmayacağını açıklamasına rağmen, özelleştirilen fabrikalarda çalışan taşeron işçiler kapının önüne konulmaya başlandı. Erzurum Şeker Fabrikasında uzun yıllardır çalışan 130 taşeron işçinin iş akitlerine Pazartesi'den itibaren son verilecek. İşlerini kaybeden taşeron işçiler, hükümete tepkilerini dile getirirken, “Hani hiçbir işçinin mağdur olmayacağına dair söz vermiştiniz!” tepkisinde bulundu. Fabrikada çalışan bir güvenlikçi de tepkisini “Ak Parti'ye selam söyleyin!” diyerek dile getirdi.

FABRİKANIN BİRİ BONUS OLARAK VERİLMİŞTİ!

Özelleştirme ihalesinde Erzurum Şeker Fabrikasına alıcı çıkmamasından dolayı Erzincan Şeker Fabrikası ile birleştirilerek satılmıştı. Erzurum ve Erzincan şeker fabrikaları 287 milyon lira gibi çok komik bir rakama Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ'ye verilmişti. Erzurum ve Erzincan Şeker Fabrikalarının çok komik bir rakama satılmasına rağmen fabrikalarda yıllardır çalışan taşeron işçilerin işine de son verilmesi özelleştirmelerin kimler için yapıldığını bir kez daha gözler önüne serdi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Pancar
Pancar - 3 yıl Önce

Size müstahak daha beter olun. Üzülürsem nameydim. Fabrikaya, işe aşa değil, keke kahveye parkta yuvarlanmaya oy verirseniz olacağı bu. Bu daha başlangıç devamı diğer şehirler ve işçilerle gelecek. Bilge lider Temel bey uyardı ama kimse dinlemedi.

Ağlamayın boşa
Ağlamayın boşa - 3 yıl Önce

Hak ettiniz devam ne mutlu aklınız yok daha beter olun. Daha başlangıç

HAYIRDIR
HAYIRDIR - 3 yıl Önce

Erzurum’muş.... fabrikalar, hastaneler, bölge müdürlükleri, üniversiteler, üniversite olimpiyatları, ajanslar, okullar ve daha neler neler... yıllardır Kars’a, Ağrı’ya, Iğdır’a ve bölgenin diğer illerine bir devlet yatırımı kaptırmadınız. Hastane yokluğunda bu illerde yaşayan insanlar yıllar boyu Erzurum yolunda can verdiler... şimdi hayırdır Erzurum !!!

Hayhayy
Hayhayy - 3 yıl Önce

Erzuruma yapılmayacaktıda senin yazdığın kasabadan farksız o illere mi yapılacaktı?Ankaraya yapılıncada niye Çankırıya,Çoruma yapılmıyor mu diyecesin?Potansiyel neredeyse oraya yapılıyor yatırımlar.Senin o dediklerini her şehrine Amerika bile yapamıyor.Kars'a gönderebileceğin doktoru buluyorsan hastaneyi de ,uçacak yolcuyu buluyorsan havaalanını da yaparsın.

banner151

banner251