Kayseri Şeker çiftçinin aleyhine olan ihaleye teklif verdi!

Kayseri Şeker, özelleştirme kapsamında satışa çıkarılan 3 fabrika için teklif verdi. Yanlış özelleştirme politikasından dolayı satışa çıkarılan 14 fabrikadan 9 ile 10 tanesinin kapanmasına kesin gözle bakılırken, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi'nin çiftçinin aleyhine olan özelleştirme ihalesine sadece kendi bölgelerindeki fabrikalar için teklif vermesi dikkat çekti.

Kayseri Şeker çiftçinin aleyhine olan ihaleye teklif verdi!
banner200
banner217

Kayseri Şeker, Bor, Çorum ve Kırşehir şeker fabrikaları için Özelleştirme İdaresi Başkanlığına gerekli başvuru dosyalarını teslim etti.

Üretim bütünlüğü bozulacağı için mevcut özelleştirme politikasına tepki gösterilirken, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi'nin kendi hinterlandındaki fabrikalara teklif vermesi dikkat çekti.

Başvuru sonrası açıklama yapan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, “Bu başvuru Kayseri çiftçisi adına yapılan bir müracaattır. Biz bu günkü gurupta bulunan dört fabrikadan Bor, Çorum ve Kırşehir Şeker Fabrikalarına ait teklifi vermiş bulunmaktayız. Bundan sonraki süreçte karşılıklı değerlendirmeler yapılacak ve sonunda açık artırmayla ihale sonuçlanacak. Bu guruptaki Şeker Fabrikalarına Başka taliplilerinde olduğu anlaşılıyor. Sonuçta bu bir kısmet ve yarış meselesidir. İnşallah hayırlısı ile sonuçlanır" dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Başarmak.
Başarmak. - 3 yıl Önce

Kayseri Şeker; Hüseyin Akay bey ile,girmiş olduğu dar boğazı ve atlatmistir. Örnek bir şeker fabrikası ve kooperatif hüviyeti kazanmıştır. Bu yönetim ile inşaallah teklif verdikleri fabrikaları alırlar ve uretime devam ettirirler. Bu örnek ve ciddi teklifin Konya Şeker`den de gelmesini bekliyoruz. Hüseyin Akay bey`e kolay gelsin. Başarırsiniz inşaallah.

Başarırlar.
Başarırlar. - 3 yıl Önce

Kayseri Seker Hüseyin Akay bey ile önce borçlarını ödedi. Üretici ile barış sağladı ve örnek olmayı başardı. Bu işinden üstesinden gelirler. İnşaallah Konya Şeker de bu işe girer. Şeker ile üreticilerin fabrikaları ve kooperatifleri başarır...

banner151

banner251