Kayseri’de çiftçiye 11.5 milyon lira Kurban Bayramı avansı!

64'ncü kampanya döneminde 514 bin dekar arazide pancar ekimi yaptıran Kayseri Şeker'de pancar çiftçisine 5 TL/ton olarak yaklaşık 9 bin 146 çiftçiye 11.5 milyon lira Kurban Bayramı avansı dağıtımı yapıldı.

Kayseri’de çiftçiye 11.5 milyon lira Kurban Bayramı avansı!
banner200

Kayseri Şeker'in sözleşmeli pancar ekimi yapan çiftçisine bugün 11.5 Milyon TL Kurban Bayram avansı ödendi.

64'ncü kampanya döneminde 514 bin dekar arazide pancar ekimi yaptıran Kayseri Şeker'de pancar çiftçisine 5 TL/ton olarak yaklaşık 9.146 çiftçiye 11.5 Milyon TL Kurban Bayramı avansı dağıtımı yapıldı.

Kayseri Şeker ile Sivas, Kayseri,Yozgat ve Nevşehir illerinde sözleşmeli pancar ekimi yapan çiftçilere, pancar tohumları toprakla buluştuktan fabrikaya teslim edilinceye kadar geçen süre içerisinde; gübre avansı, Tohum Avansı, Çapa Avansı, Sulama Avansı, Ramazan Bayramı avansı, Kurban Bayramı Avansı, Söküm Avansı, Mazot avansı, Ekim ve ilaç avansı adı altında düzenli ve gününde yapılan ödemeler pancar tarımına ilgiyi artırıyor.

Kayseri Şeker'e bağlı Boğazlıyan, Çandır, Yenifakılı, Yenipazar, Kayseri Merkez, Bünyan, Develi, Sarıoğlan, Yeşilhisar, Pınarbaşı, Gemerek, Şarkışla bölgelerindeki çiftçiler, Kurban Bayramı avansının 5 TL/ton olarak verilmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251