Kampanya döneminde suç oranı azalıyor

Kayseri Şeker'in istihdama katkısıyla kampanya döneminde sözleşmeli şeker pancarı tarımı yapılan bölgelerdeki suç oranının azalmasına da katkı sağladığı ortaya çıktı.

Kampanya döneminde suç oranı azalıyor
banner200

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, kampanya döneminde sözleşmeli şeker pancarı tarımı yapılan bölgelerdeki suç oranının azaldığını bildirdi. "Boğazlıyan Emniyet Müdürü, Boğazlıyan İlçesinde kampanya başladığı zaman suç oranının azaldığını belirtti" diyen Akay, "Neden? Çünkü insanlar bir iş ile uğraşıyorlar, bir meşkale buluyorlar ve bir ekmek parası kazanmak için çalışmayı planlıyorlar. Bunun sonucunda da zararlı ve suç unsuru oluşturacak işler ile uğraşmaya zamanları kalmıyor" dedi.

Akay, şunları kaydetti: "İşte bütün bunları iyi anlamamız bilmemiz lazım. Onun için gerçekten çok çalışmamız lazım. Allah'a şükür iyi bir noktaya geldik. Ama yetmez. Daha ileri daha yukarı gitmemiz, çalışan binlerce insan, on binlerce çiftçinin yanına ilaveler katmamız lazım. Bu anlayışla yeni yatırımlar başlattık. İnanıyorum ki çiftçimizin katkılarıyla bunları daha fazla geliştireceğiz"

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2019, 00:18
YORUM EKLE
banner151

banner251