İmece Plastik ihracat ağını genişletiyor

Gerçekleştirdiği yatırımlarla birçok ülkeye tarımsal film ihraç eden İmece Plastik, Temmuz ayında Kazakistan'a da yüksek teknolojili sera filmi ihraç ederek, ürün ihraç ettiği ülkelerin sayısını 20'ye çıkardı.

banner255
İmece Plastik ihracat ağını genişletiyor
banner200

İmece Plastik Müdürü Mustafa Koray Yaşar, geniş ebat tarımsal film sayesinde hedef kitleleri olan Karadeniz ve Marmara Bölgesi, Balkanlar, Türk Cumhuriyetleri ve Güney Amerika gibi yurtiçi ve yurtdışı pazarlardan gelen istekleri karşıladıklarını belirterek, “Farklı pazarlara girerek, büyüyen, kazanan ve sektörde öncü bir şirket olmaya devam edeceğiz.” dedi.

İhracat hedeflerine her geçen gün yaklaştıklarını ifade eden Yaşar, geçtiğimiz Temmuz ayında Kazakistan'a tarımsal film sevk ederek yeni bir ülkeye ihracat yapmanın haklı sevincini yaşadıklarına dikkat çekerek, “Bu ihracat ile zincirin 20. halkasına ulaştık. Dünyanın doğusundan batısına birçok ülkeye ihracat gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.” diye konuştu.

Marka haline geldik”

İmece Plastik'in geniş ebat film üretimi ile Türk çiftçisinin güvencesi olduğuna işaret eden Yaşar, “Geçtiğimiz sene gerçekleştirdiğimiz yatırım ile 16 metreye kadar Co-Ex çok katlı tarımsal film üretebiliyoruz. Buna ek olarak 16 metrelik tarımsal film 2'şer metrelik rulolar halinde sevk edilebiliyor. Bu katlama modeli de nakliye ve taşımada bizlere büyük kolaylık sağlıyor. Yıllık 20 bin tonu aşan bilgisayar kontrollü Co-Ex teknolojisi ile 24 saat kesintisiz üretim ve artan kapasitemizle, dünya seracılığında da aranılan marka olma hedefi ile gelişimimizi sürdürüyoruz. Kuruluş yılımız olan 1989'dan beri sürdürdüğümüz Ar-Ge çalışmaları ve yatırımlarla son zamanlarda adından sıkça söz ettiren bir marka haline geldik. 40'ın üzerinde farklı tür ile seracılık sektörünün talebine uygun ebatlardaki ürünlerimiz, orijinal kimyasal katkılar ve hammaddeler kullanılarak, uluslararası standartlarda üretilmektedir” ifadeleri kullandı.

“Hep daha yukarısını hedefliyoruz”

Şirket Müdürü Yaşar, yurtiçi pazarda edindikleri memnuniyet verici mevcut büyüklüğün ve sektör liderliğinin yanı sıra, gerek Türkiye gerekse de İmece Plastik'in ihracat pazarındaki payının önemli bir seviyeye ulaşmasını sağlamayı hedeflediklerini belirterek, “Teknolojiye ve Ar-Ge'ye yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bizimle benzer standartlardaki Avrupa menşeli ürünlere göre tedarik süremizin kısalığı, çiftçi kuruluşu olmamız, ülkemizde seracılığın yapılabildiği en uzak noktaya kadar ulaşma şansımız ve bayilik zincirimizin varlığı gibi avantajlara sahibiz. Gelinen noktanın hep daha yukarısını hedefliyoruz. Önümüzdeki yıllarda çok daha başarılı işlere imza atacağımıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
banner151

banner251