Gübretaş Katarlı Al Baida Grubu ile distribütörlük anlaşması yaptı!

GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz ve Katarlı Al Baida Grubunun Yönetim Kurulu Başkanı Ali Al-Misnad, distribütörlük anlaşmasına imza attı.

Gübretaş Katarlı Al Baida Grubu ile distribütörlük anlaşması yaptı!
banner200

Poyraz, GÜBRETAŞ Ankara Bölge Birliğinde, Katar Büyükelçisi Salim bin Mübarek el-Şafi'nin katılımıyla gerçekleşen imza töreninde yaptığı konuşmada, distribütörlük anlaşmasının iki ülke arasındaki kardeşlik bağlarının gelişmesi ve tarım açısından önemli bir kilometre taşı olduğunu söyledi.

Türkiye'de bitki besleme sektörünün en geniş ürün çeşidi yelpazesine sahip GÜBRETAŞ'ın son yıllarda ihracata yöneldiğini belirten Poyraz, milli ekonomiye katma değer sağlamak için uluslararası alanda neler yapabileceklerini değerlendirdiklerini bildirdi.

Poyraz, GÜBRETAŞ'ın 10 yıl önce Türkiye'nin yurt dışındaki en büyük sanayi yatırımına imza attığını hatırlatarak, "2017'den itibaren ağırlık verdiği ihracat çalışmalarıyla sektördeki Ar-Ge birikimini katma değere dönüştürerek, yurt dışına gübre satmaya başlayan GÜBRETAŞ, bu çalışmalarla 1 yıl içinde 10'dan fazla ülkeye gübre ihracatı gerçekleştirdi. Al Baida şirketiyle satış hacmini, birkaç yıl içinde 10 milyon dolara ulaştırma hedefi koyduk." diye konuştu.

GÜBRETAŞ'ın Al Baida Grubu ile başlattığı ticari iş birliğinin sadece gübreyle sınırlı kalmamasını ve iki ülke tarım sektörlerinin farklı alanlarını da kapsayacak hızla büyüyen bir sinerjiye dönüşmesini arzu ettiklerini vurgulayan Poyraz, bu kapsamda Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ile bitki koruma, gıda tedariki, sulama ve sera sistemleri, tohumculuk gibi alanlarda faaliyet gösteren diğer şirketlerle ilgili tarımsal iş birlikleri de gerçekleştirmeyi amaçladıklarını dile getirdi.

GÜBRETAŞ ÖNEMLİ BİR FIRSAT

Al Baida Grubunun Yönetim Kurulu Başkanı Ali Al-Misnad da geçen yıl bölge ülkelerinin ambargosunun Katar'da gıda ve tarımın ne kadar önemli olduğunu gösterdiğini anlattı. Ambargo sırasında ülke olarak karşılaştıkları gıda sıkıntısıyla birlikte kendi tarımsal ürünlerini üretme kararı aldıklarına işaret eden Al-Misnad, "Bu dönemde tanıştığımız GÜBRETAŞ'ın, Türkiye tarımındaki köklü kurumsal tecrübesiyle oluşturduğu bitkiye özel gübreler önemli bir fırsat olarak karşımıza çıktı. Bu gübreleri kullanarak, Al Baida Grubuna ait 6 bin dönümlük arazide verimlilik ve kaliteyi artırmaya başladık." ifadesini kullandı.

GÜBRETAŞ ve Al Baida Grubu arasında yapılan distribütörlük anlaşması sayesinde, ürünlerin Katar'daki diğer tarım arazilerinde de kullanıldığını aktaran Al-Misnad, böylece ülkelerindeki tarımsal üretimin artmasına katkılar sağlayacaklarını söyledi.

Al-Misnad, şirket olarak ticari faaliyet gösterdikleri Umman ve Kuveyt'te de GÜBRETAŞ ürünlerinin satışını gerçekleştireceklerine dikkati çekerek, "Tarımsal üretim alanındaki bu iş birliğini kısa sürede büyüterek, Türkiye ile Katar arasındaki kardeşliğin ortak faydalar üretmesine katkı sağlayacak olmaktan mutluluk ve onur duyuyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Katar'ın Ankara Büyükelçisi Salim bin Mübarek el-Şafi de anlaşmaya şahitlik etmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. GÜBRETAŞ ve Al Baida Grubu arasında yapılan distribütörlük anlaşmasının iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendireceğini vurgulayan el-Şafi, şirketlere çalışmalarında başarılar diledi.

Konuşmaların ardından, Poyraz ve Al-Misnad tarafından distribütörlük anlaşması imzalandı.

GÜBRETAŞ VE Al BAİDA DİSTRİBÜTÖRLÜK ANLAŞMASI

Al Baida Grubu ile başlatılan ticari ilişki kapsamında, halen Katar'da pazar oluşturma çalışmaları devam ediyor. Türkiye, yılın 9 aylık döneminde Katar'a 485 ton sıvı-toz gübre ihracı gerçekleştirdi. Katar'da GÜBRETAŞ ve Al Baida Grubu arasındaki ticari hacmin hızla artırılması ve birkaç yıl içinde 10 milyon dolarlık hedefe ulaştırılması hedefleniyor.

Katarlı Al Baida şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Al Misnad ve beraberindeki heyet, anlaşma öncesinde Tarım Kredi Merkez Birliğini ziyaret ederek, Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz ile bir araya geldi ve Tarım Kredi'nin faaliyetleri hakkında sunum eşliğinde bilgi aldı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
İhsan
İhsan - 3 yıl Önce

Bu olaydan şu çıkıyor Gübretaş Katar yolcusu yani her an satılabilir, birde EMEKLİLİKLE ilgili yazan arkadaşım doğru söylemiş Ankara bölgede Çankırı ve Kastamonu’da emeklisi 8 SEKİZ yıl geçmiş hala çalışanlar var ama olsun bizim kurumda ne zaman ADALET olduki adamın varsa kırk yıl çalışırsın yoksada günün dolunca hemen bay bay; saka kuşlarının kanadı kırılmadan bu işler düzelmez.

Ttk Emekli olacak arkadaslara
Ttk Emekli olacak arkadaslara - 3 yıl Önce

Arkadaşlar ikale vermeyelim.Ikale vermeyenlere mahkeme 8 ay maaş yada işe baslatma seklinde karar veriyor. Diger emekliligi dolmus oldugu icin mahkeme bu yonde karar veriyor. Yil sonu geliyor ikale isterler sakin vermeyelim. Ikale vermeyen Müfettişler 8 ay maas aldi. Bu kararların hepsi emsal gösterip dava kazaniliyor. 7 yildir emekliligi dolmus kisileri once emekli etsinler sonra bizi emekli etsinler.

HADDİNİZİ AŞTINIZ
HADDİNİZİ AŞTINIZ - 3 yıl Önce

Tarım Kredi, Bakanlar ve Saray çalışanlarının maaşlarını bir masaya yatırın. Tarım Kredinin ikisine de açık ara gark attığını göreceksiniz. Çiftçiye hizmet edip astronomik maaş alan bu kurumun hesabı hepinizden sorulur. Gözü dönmüş yamyam gibi vasıfsız yağdanlıkları bu kuruma atayanlar. Elinizi vicdanınıza koyunuz. Danışman adı altında sektörle hiç alakası olmayan sözde pfoferörleri bu kuruma bela edenler. İki yakanız bir araya gelmeyecek.

- 3 yıl Önce

Çok doğru bin dortyuzluk gübreyi bize üçbin dokuz yüz TL verdiler çiftçiyi ihya ettiniz şimdiye katar hikayesiyle bizi avutmayin

Katar
Katar - 3 yıl Önce

Şaka mısınız? Katar'ın yüzölçümü ne ? Tarımsal arazisi var mı? Bi de ballandıra ballandıra anlatmısısınız. HAdi ordan... Şirketin mali durumunu düzeltin tiyatro yapacağınıza

- 3 yıl Önce

Katar kusur kalmış bizi yıllarca kazıkladılar piyasadan pahalı satarak şimdi reklamlar.Gübrede indirim dediler kof çıktı 2.05 tl kompoze kooperatif te peki gelsinler Muratlıda kompoze 1.80 tl.Yazık bizim kuruluşumuz bide çalışanlar yönetim ve idare saltanat sürsün yüksek maaş alsınlar bakalım ahirette ne yapacaklar ellerimiz yakalarında şimdiden söyleyeyim haram olsun

- 3 yıl Önce

Vallahi sızın bu büyük projelerimize öyle doydukki inanmıyorum tiyatro

- 3 yıl Önce

Ali kardeş evet yorumun doğru Tarım kredide işler ahpab çavuş işidir adamın varsa yangel Osman işi,yoksa bay bay .Ama üzülme kimler geldi kimler geçti hani bedr. Hani otelciler yaptıkları yanlarına kalmadı Allah Adalet sahibidir .Allaha havale et onları


banner251