Gübretaş, geçici vergi beyannamesinde zarar açıkladı

Gübretaş, vergi dairesine sunduğu 2015'e ait geçici vergi beyannamesini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'na bildirdi.

banner255
Gübretaş, geçici vergi beyannamesinde zarar açıkladı
banner200

ÖZEL HABER

KAP'ta 'Herhangi Bir Otoriteye Mali Tablo Verilmesi' başlığı ile yer alan bildirim için, "Şirketimizin, 01.01.2015 - 31.12.2015 dönemine ait Geçici Vergi Beyannamesi ekinde Vergi Dairesine ibraz ettiği gelir tablosu duyurumuz ekinde sunulmuş olup, söz konusu gelir tablosu Sermaye Piyasası Mevzuatı'na göre düzenlenmemiştir" ifadesi kullanıldı.

Buna göre Gübretaş'ın geçici vergi beyannamesinde 2015 yılına ait dönem zararı 86.8 milyon lira olarak açıklandı.


YORUM EKLE
YORUMLAR
güldürmeyin insanı
güldürmeyin insanı - 5 yıl Önce

raziden gelecek kar payı -kar va mı acaba- 2016 yılı bilançosuna yansıyacak. yani her halikarda gübretaş 2015'i zararla kapatmış oldu. yönetim ve gübretaş genel müdürü istifa etsin.

yorumlu
yorumlu - 5 yıl Önce

Kur artışı raziye yarar diyen arkadaş sen ekonominin e'sinden anlamıyorsun anlaşılan. Sabredin bir ay sonra razinin kar payı dağıtımı yapılırsa zarar mı kar mı görürsünüz... Bir tanesi de çıkmış Razi'yi hesaba katarsak 100 milyon TL kar olacak demiş. Bu şu demek Razi'den 186 milyon TL kar payı alınacaktır. Aşağıda Bayram bey 2014 yılı için Razi'den 22 milyon TL kar payı alındığını söylemiş.Ne olmuşta 2015 yılı için 186 milyon TL'ye çıkacak olmuş bu kar payı. Hesabı Riyal üzerinden yapmadıysanız ya da çalıp çırpmadıysanız o hesap tutmaz. Boşuna yağlanıp durmayın hepiniz Bakanlığın hakkınızda görevden alma kararını bekliyorsunuz. hele şu yeni Genelmüdür bir gelsin piyasaya pahalı gübre satmak neymiş göreceksiniz.

aferin irfan ve şürekası
aferin irfan ve şürekası - 5 yıl Önce

çok parofosyonel yönetiyorsunuz şirketleri... kapanan şirketler, zarar eden şirketler... razi deyip duranlar raziden ne kadar kar payı bekliyorsunuz?..... bakın tabloda diğer faaliyetlerden olağan gelir ve karlar bölümünde 2. bağlı ortaklardan temettü gelilerinde razi'den gelen 2014 yılı kar payı olarak 22.098.727,00 t l gelir var... 2014 yılı tablosu buyken siz 2015 yılı için bu şirketten ne kadar kar payı bekliyorsunuz... ekonomi 2014 yılına göre daha kötü haldedir, kur uçmuş, oradan gelen kar sizi kurtarmaz... özet:bu zarar tablosunda emeği geçen başta ig olmak üzere tüm gübretaş müdürlerine teşekkür eder, bu porofosyonel yönetim anlayışı içerisinde başarılarının devamını dileriz... ig iyiki gitti yoksa tarım kredi batıyordu.

GAYET AÇIK
GAYET AÇIK - 5 yıl Önce

Gübreyi tarım kredi aracılığıyla çiftçiye tüm yurtta en pahalı satan Gübretaş ın zararı çok manidar.İrfan Güvendi ve ekibinin şirket yeteneği

çiftçi
çiftçi - 5 yıl Önce

ŞÜKRÜ EFENDİ ŞİRKETİ YETKİN PROFOSYONEL KİŞLER GETİRDİK DAHA PROFOSYONEL KADRO OLUŞTURDUK DİYORDU ,KARDROLARDAN VE ŞİRKET ZARARINDAN NE KADAR YETKİN KİŞİLER OLDUĞU ANLAŞILIYOR.GÜBRETAŞ TARİHİNDE KÜRESEL KIRİZLER HARİÇ BU KADAR ZARAR ETMEMİŞTİ.HEM TÜRKİYEDE EN PAHALI GÜBREYİ SEN SATACAKSIN ,HEM SEKTÖRDE LİDERİM DİYECEKSİN HEMDE ZARAR EDECEKSİN,BİR EGE GÜBRE KADAR OLAMADINIZ.SİZ İŞ YAPMAKTAN ZİYADE KİMLERE NE RANT SAĞLARIM ,HANGİ YANDAŞIMI İŞE ALIRM,KİMİ İŞTEN ATARIM, GİBİ HEP ÜÇKAĞIT OLAYLARINI DÜŞÜNDÜĞÜNÜZDEN KAR OLAYINI BÜYÜK İHTİMALLE ATLADINIZ.47 MİLYONLUK CEZAYA NE DEMELİ,OH NE GÜZEL ZARAR ETTİK GİTTİ 224 MİLYON FİNANS ZARARI 86 MİLYON ZARAR SİZ ÖZEL SEKTÖRDE OLSANIZ BİR DAKİKA KALAMADIĞINIZ GİBİ BİRDE SİZDEN BU PARAYI TAHSİL EDERLER.

YEMEYİ BIRAKIN ARTIK
YEMEYİ BIRAKIN ARTIK - 5 yıl Önce

TABİ BAŞ ABİNİZ GİTTİ YA SİZİNDE SONUNUZU GETİRECEK BU ZARAR Ş.K YERİNDE OTURSA İŞLERLE İLGİLENSE İYİ OLURDU.ANKARAYA GM OFİSİ YAPIP 3 GÜN ANK 2 GÜN İST OLURSAN OLACAK BUYDU ZATEN.
KENDİNİZE ÇEKİ DÜZEN VERİN YÖNETİCİLİK HERKESİN YAPABİLECEĞİ BİRŞEY DEĞİL.EHLİNE BIRAKINDA GÜBRETAŞ'I KURTARACAK BİRİLERİNE BIRAKIN VE ÇEKİP GİDİN.İNSANLARIDA MAĞDUR ETMEYİN.HİSSE YERLERDE 1 YILDA ANASI AĞLADI ŞİRKETİN.OFİSE RESTAURANT AÇACAĞINIZA BİRAZ ŞİRKETİN İŞLERİYLE UĞRAŞSAYDINIZ BUNLARIN HİÇBİRİ OLMAZDI.
HA RAZİNİN ARKASINA SAKLANMAKTA ZATEN DOĞANIZDA MEVCUT
ALLAH ISLAH EYLESİN

gübre
gübre - 5 yıl Önce

Öncelikle tarımdan haber editörüne teşekkür ederim bu konuları gündeme taşıyıp kamuoyunu bilgilendiediği için.gübretaş lehine yorum yapanlar şu bilsinler ki alış satış arasındaki fiyat farkını bir acıklasın dayın genel müdür ozaman ne kadar çok luzumsuz gider olduğunu ama bundan dolayı bunların hiç bir şekilde umırlarınds olmadığını göreceksiniz eğer biraz duyarlı iseler bun yaparlar. Yok dolar yok bilmem ne hepsi hikaye adamlar tekefonda gubreyigögörmüş nasıl başarılı olabilir.şimdide görevde kalmak için yapmadıkları yok önce bu ekibi sayın lütfü elvan neden telekomdan ve diğer yerlerden temizledi.dönselerya eski yerlerin

Kur
Kur - 5 yıl Önce

kur artışı raziye yarar bu kadar saf safiyane yorum yapmayın!!!


banner151

banner251